Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Lepszego prezentu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, uczniowie i nauczyciele SP nr 8 w Orłowie nie mogli sobie wymarzyć. Podczas uroczystości dokonano symbolicznego otwarcia boiska piłkarskiego oraz wyremontowanej skoczni w dal. Obiekty oficjalnie oddała do użytku przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Szkolna inauguracja, tradycyjnie, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Wkrótce potem, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 8 Marzena Adamska powitała zgromadzonych gości, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy tym samym wkroczyli na długą, edukacyjną ścieżkę.

Następnie głos zabrała Joanna Zielińska, która w przeszłości pracowała w placówce. Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni odczytała list od prezydenta Wojciecha Szczurka, by po chwili, wspólnie z uczniami, przeciąć biało-czerwoną wstęgę – oficjalnie oddając w użytkowanie boisko oraz odnowioną skocznię w dal.

– Powrót w mury tej szkoły zawsze wiążę się dla mnie ze sporymi emocjami – twierdzi Joanna Zielińska. I dodaje: – Cieszę się, że wróciłam tutaj z prezentem dla uczniów, dzięki któremu będą mogli w komfortowych warunkach rozwijać swoje pasje.

W ramach inwestycji wykonano: boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy przeniesionej z Narodowego Stadionu Rugby wraz z montażem dwóch nowych bramek o wymiarach 2×5 m, ustawiono cztery chorągiewki narożne, wymieniono drewniane siedziska ławek, zamontowano nakładki gumowe na obrzeża betonowe, wykonano dwa piłkochwyty oraz nowy rozbieg skoczni do skoku w dal o nawierzchni poliuretanowej, a także wyremontowano istniejącą zeskocznię.

Inwestycja została sfinansowana ze środków Gminy Miasta Gdyni oraz Rady Dzielnicy Orłowo, a jej koszt wyniósł 152. 840,12 zł.

Cieszę się, że od dziś uczniowie będą mogli w pełni korzystać z tych pięknych i funkcjonalnych obiektów. Mam nadzieję, że rozwinie się tutaj niejeden talent, z którego sukcesów już wkrótce wspólnie będziemy się cieszyć – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przypomnijmy, że wcześniej murawa z NSR trafiła do szkoły podstawowej na Babich Dołach, a w przyszłości ma również służyć uczniom: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Staffa, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Wejherowskiej, Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Słowackiego oraz Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morskiej. Jeśli zgromadzony materiał pozwoli na stworzenie kolejnej płyty – wybrany zostanie następny obiekt szkolny.