Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Niezwykli goście odwiedzili we wtorek Urząd Miasta Gdyni. Piloci, inżynierowie oraz mechanicy Królewskich Sił Powietrznych Jordanii spotkali się z wiceprezydentem Bartoszem Bartoszewiczem oraz pełnomocnikiem prezydenta ds. projektów strategicznych Markiem Łucykiem. Jedna z najlepszych ekip lotniczych na świecie wystąpi podczas Gdynia Aerobaltic 2018. Podniebne pokazy potrwają od piątku do niedzieli.

Odważni, doświadczeni, nietuzinkowi. Te określenia jak ulał panują do pilotów Królewskich Sił Powietrznych Jordanii, którzy od lat uczestniczą w największych pokazach lotniczych na świecie. Elitarna grupa w tym roku wystąpi tylko w dziewięciu europejskich lokalizacjach. W tym szczęśliwym gronie znalazła się Gdynia.

Wiele osób zachęcało nas do tego, abyśmy odwiedzili Gdynię ze względu na wspaniałą scenerię oraz niezwykłą atmosferę tego miejsca. Już nie możemy doczekać się soboty, kiedy po raz pierwszy będziemy mogli zaprezentować się na gdyńskim niebie. Musicie być z nami – mówi Riyad Ayyoub, menadżer Królewskich Sił Powietrznych Jordanii.

Jordańczycy w Gdyni spędzą tydzień. W tym czasie nie tylko zaprezentują swoje nieprzeciętne umiejętności podczas pokazów lotniczych, ale również m. in. odwiedzą podopiecznych jednego z gdyńskich domów dziecka.

We wtorek piloci oraz członkowie działu technicznego ekipy spotkali się z wiceprezydentem Gdyni Bartoszem Bartoszewiczem oraz dyrektorami Gdyńskiego Centrum Sportu: Markiem Łucykiem oraz Rafałem Klajnertem. Blisko półgodzinne spotkanie dotyczyło nie tylko zbliżającej się imprezy, ale również poprzednich dokonań grupy oraz uroków miasta z morza i marzeń.

Gdynia kocha wielkie widowiska, a takim bez wątpienia są zbliżające się pokazy. To dla nas wielki zaszczyt, że wizyta tak znakomitych gości oficjalnie rozpoczęła projekt Gdynia Aerobaltic – mówi wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

Airshow rozpocznie się w piątek, 17 sierpnia. Zainaugurują je pokazy na plaży Śródmieście. Wystartują one o godz. 19.30. Na początek zaprezentuje się grupa spadochronowa Skymagic S3WAT. Wstęp na plażową część airshow jest bezpłatny. Takie same ogólnodostępne wieczorno-nocne pokazy na plaży Śródmieście odbędą się również w sobotę, 18 sierpnia, w godz. 19.30-22.30.

Wieczorne pokazy będą kwintesencją lotniczego weekendu w Gdyni. Mam nadzieję, że podniebny spektakl na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom oraz turystom. Pokazy akrobatyczne, latania w szyku czy skoki spadochronowe – to tylko z niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających – wymienia pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. projektów strategicznych Marek Łucyk.

Więcej lotniczych i podniebnych wrażeń będzie można zażyć przez dwa dni na lotnisku Gdynia-Kosakowo na Babich Dołach. Tam, 18 i 19 sierpnia, od godz. 10.00 do godz. 17.00 będzie można m. in. przyjrzeć się z bliska samolotom stojącym na płycie lotniska oraz porozmawiać z głównymi bohaterami podniebnych akrobacji.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.