Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył gdyńskim sportowcom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za ich sportowe osiągnięcia w pierwszym półroczu 2018 roku. Wyróżnieni zostali m. in.: medaliści halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, mistrzowie kraju w strzelaniach pneumatycznych czy młodzieżowe drużyny GTPR oraz Asseco.

W czwartek 23 sierpnia, przed bosmanatem gdyńskiej mariny, odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Gdyni osobiście pogratulował sportowcom sukcesów.
– Z uwagą obserwuję występy reprezentantów naszego miasta. Wasze sukcesy potwierdzają, jak wieloma talentami może szczycić się Gdynia. Jestem pod wrażeniem waszych umiejętności, pasji i wysiłku, jaki wkładacie w trening – powiedział Wojciech Szczurek.

W wydarzeniu wzięli udział również: przewodnicząca Rady Miasta Gdyni i pełnomocnik Prezydenta ds. sportu Joanna Zielińska oraz dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. Łączna pula nagród dla wyróżnionych wyniosła 63 tysiące złotych.

 
Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej pracy.

Wyróżnieni zostali:

Anna Suszyńska (Stowarzyszenie Morsów Gdyńskie im. Jana Bobczyka) – złota i brązowa medalistka mistrzostw świata w pływaniu zimowym w Tallinie w stylu klasycznym na 100 i 50 metrów.

Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia) – halowa mistrzyni Polski w skoku o tyczce.

Karolina Wejman (KL Gdynia) – srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 w skoku o tyczce.

Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia) – złota medalistka mistrzostw Polski w chodzie na 50 km oraz brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski w chodzie na 3000 metrów.

Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia) – złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski na 100 metrów.

Przemysław Adamski (WKS Flota Gdynia) – brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski na 200 metrów.

Dominika Cuper-Przybylska (Klub Kickboxingu Maximus) – złota medalistka mistrzostw Polski w kategorii + 70 kilogramów w kickboxingu

Daniel Aniśko (Klub Kickboxingu Maximus) – złoty medalista mistrzostw Polski juniorów w kategorii – 89 kilogramów w point fighting.

Kornelia Pacholec (Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej) – trzykrotna mistrzyni Polski juniorek (konkurencje: obręcz, maczuga i wstęga) oraz srebrna medalistka mistrzostw Polski juniorek w wieloboju.

Szymon Jasiński (UKS Galeon) – złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski w judo (zawodnicy do 23. lat) w kategorii do 66 kilogramów.

Weronika Matlakowska (UKS Galeon) – złoty medal mistrzostw Polski juniorek młodszych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo.

Szymon Jaszczołt (UKS Galeon) – brązowy medal mistrzostw Polski juniorek młodszych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii do 55 kilogramów w judo.

Liwia Jarocka (uczennica Gimnazjum nr 24 w Gdyni) – srebrna medalistka szkolnych indywidualnych mistrzostw świata w szachach klasycznych w kategorii dziewcząt do lat 15 w Albanii, złota medalistka szkolnych indywidualnych mistrzostw Polski 2018 w szachach do lat 15 oraz piąta zawodniczka mistrzostw Polski juniorek do lat 16.

Alicja Weyer – najważniejsze osiągnięcia: zwycięstwa na dystansie sprinterskim w kategorii K-40 w latach 2015-2017 w Ironman 70.3 Gdynia, zwycięstwo w Triathlon Festiwalu w Szkocji na dystansie standard w kat. kobiet; zwycięstwo w wyścigu kolarskim Etape Caledonia w Szkocji w 2017 roku.

Agnieszka Korejwo, Sławomira Szpek, Joanna Tomala (WKS Flota Gdynia) – złoty medal w drużynie podczas mistrzostw Polski w strzelaniach pneumatycznych

Piotr Daniluk, Tomasz Wawrzonowski, Witosław Krzak (WKS Flota Gdynia) – złoty medal w drużynie podczas mistrzostw Polski w strzelaniach pneumatycznych

Asseco Gdynia – wicemistrzostwo Polski juniorów do lat 18 w koszykówce.
Skład: Damian Romanowski, Mateusz Kaszowski, Miłosz Korolczuk, Grzegorz Kamiński, Piotr Lis, Mateusz Stańczuk, Mateusz Burliński, Marcel Ryszka, Konrad Lichowski, Tomasz Jęczmień, Michał Ostrowski, Daniel Rybkiewicz oraz Adrian Pajkiert.

GTPR Gdynia – wicemistrzostwo Polski juniorek młodszych.
Skład: Wiktoria Witkowska, Karolina Lewandowska, Maja Nowakowska, Anna Lach, Martyna Piskorowska, Agata Lul, Andżelika Petroll, Nikola Głębocka, Paulina Kopańska, Gabriela Haric, Matylda Mielewczyk, Magdalena Bielska, Daria Przywara, Paulina Peplińska, Weronika Czerniewicz, Dominika Czerlińska, Natalia Józefczuk, Maja Majewska, Roksana Gzik oraz Aleksandra Matraszek.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież