Dlaczego warto cyklinować podłogę?

Podłogi są niezwykle ważnym elementem wystroju każdego pomieszczenia. Łączą w sobie estetykę i praktyczność - to właśnie na nie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności wchodząc do pomieszczenia. Pozytywne pierwsze wrażenie utrzymuje się, jeśli są czyste, przyjemne w dotyku i zapewniają stopom ciepło. Najczęściej wybieramy podłogi drewniane, wymagają one jednak odpowiedniego podejścia.

Na czym polega cyklinowanie podłogi?

Cyklinowanie parkietów drewnianych odbywa się z wykorzystaniem cykliniarki - specjalnej maszyny do szlifowania, która ściera zniszczone warstwy drewnia nie uszkadzając jednocześnie jego struktury. Zazwyczaj ściera się warstwę grubości 1-2 mm, odsłaniając tym samym drewno pozbawione wszelkich niedoskonałości (zabrudzenia, wgniecenia, przebarwienia). Aby zabezpieczyć odsłonięte warstwy drewna wykonuje się następnie olejowanie lub lakierowanie podłogi.

Należy zaznaczyć, że nie każda podłoga drewniana nadaje się do cyklinowania. Nie będzie ono możliwe, gdy parkiet jest zbyt cienki. Wówczas pozbycie się 1-2 mm spowodowałoby jego osłabienie i zniszczenie. Rolą doświadczonego fachowca jest więc wstępna ocena kondycji podłogi drewnianej, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności.

Zalety wynikające z cyklinowania podłogi

Decydując się na cyklinowanie podłogi drewnianej przywracamy jej dawną świetność i blask. Bez konieczności wymiany wygląda ona jak nowa i ponownie cieszy domowników wyjątkową estetyką. Największymi zaletami cyklinowania są:

  • usunięcie z powierzchni drewna zabrudzeń, których nie można wyeliminować innymi sposobami
  • wyrównanie i wygładzenie powierzchni podłogi
  • wydobycie głębi i wyjątkowych właściwości drewna
  • całkowita zmiana wyglądu podłogi dzięki jednoczesnemu zastosowaniu lakierowania, olejowania lub farb do drewna
  • odnowienie wyglądu podłogi

Innymi słowy - tą prostą czynnością, jaką jest cyklinowanie, możemy w całkowicie bezpieczny sposób odnowić stare drewniane podłogi. Dzięki temu będą wyglądać pięknie bez konieczności kosztownej wymiany desek czy paneli.

Cyklinowanie parkietu Gdańsk

Materiały drewniane wraz z upływem lat ciemnieją i niszczeją, cyklinowanie pozwala jednak na przywrócenie ich świetności i zapewnienie długowieczności. Zazwyczaj taką usługę zamawia się do mocno używanych podłóg. Wskazaniem są także nierówności widoczne na parkiecie. Ważne, aby czynność była wykonana przez doświadczonych specjalistów.

W Gdańsku najlepszych specjalistów można znaleźć w Świat Drewna. Niemal 20-letnie doświadczenie, zamiłowanie do drewna oraz niezwykła precyzja sprawiają, że parkiet znajdzie się w dobrych rękach.