Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Skup nieruchomości – czy warto korzystać z tego typu usług?

Skup nieruchomości to firma oferująca ich szybką i łatwą sprzedaż. Niektóre z nich umożliwiają przeprowadzenie kompleksowej transakcji wraz z uzyskaniem środków nawet w 24 godziny od dopełnienia formalności. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług tego typu przedsiębiorstw? Podpowiadamy.

Czym jest skup nieruchomości i jak działa?

Skup nieruchomości to firma nabywająca różnego typu mieszkania, domy, działki, lokale usługowe, udziały w nieruchomościach itp. niezależnie od ich sytuacji prawnej i stanu technicznego za cenę nieco niższą od rynkowej. Firmy te działają w różnych miastach, skup nieruchomości Gdynia działa na naszym terenie. Kiedy warto skorzystać z jego usług?

Kiedy potrzebna jest nam szybka gotówka

Trudności ze sprzedażą nieruchomości mogą dotknąć każdego z nas. Zdarza się, że nie jesteśmy przez dłuższy czas w stanie sprzedać naszego mieszkania, a potrzebujemy jak najszybciej otrzymać gotówkę. Wówczas warto zwrócić się do skupu nieruchomości. Bywa także tak, że zdarzy się nam jakaś sytuacja losowa, wskutek której potrzebujemy szybko otrzymać sporo pieniędzy. Wtedy często decydujemy się na sprzedaż np. nieużywanej przez nas działki, czy nawet naszego własnego domu, bądź mieszkania. Procedura szukania nabywcy często jest długa i żmudna, dlatego jeśli zależy nam na czasie, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość sprzedaży nieruchomości w skupie.

Kiedy nieruchomość ma nieuregulowaną sytuację prawną, lub jest zadłużona

Skup nieruchomości będzie najlepszym wyjściem w przypadku tak zwanych trudnych nieruchomości, czyli takich, które są to w złym stanie technicznym, na przykład po pożarze, bez drogi dojazdowej, zniszczone itd. Kolejną grupą nieruchomości, którą warto sprzedać w skupie, będą takie, których sytuacja prawna nie jest do końca uregulowana, czyli są to lokale zadłużone, posiadające kredyt hipoteczny, komornika, ze służebnością, bądź innym nieuregulowanym stanem prawnym. Ostatnią grupą są lokale z lokatorami, czy udziały w spadku. Możliwy jest również skup udziałów w nieruchomościach. Wszystkie wymienione tutaj typy lokali na wolnym rynku mają nikłe szanse na sprzedaż, dlatego skup będzie w ich przypadku idealnym wyjściem.

Jaką cenę można uzyskać w skupie nieruchomości?

Skup nieruchomości oferuje cenę niższą od rynkowej, jednak może ona sięgać nawet około 85% sumy, którą otrzymalibyśmy na wolnym ręku. Cena, jaką zaproponuje nam skup, jest zależna od stanu mieszkania. Logiczne jest, że niższą cenę otrzymamy jeżeli mieszkanie jest zadłużone, lub ma komornika — nawet na wolnym rynku nie otrzymalibyśmy za niego wysokich kwot. Skup nieruchomości z lokatorami również jest dla nas ratunkiem, ponieważ nie mamy praktycznie szans, żeby sprzedać nabywcy indywidualnemu takiego lokalu. Wyższą kwotę otrzymamy, jeżeli wszystko z domem jest w porządku, tylko potrzebujemy szybkiej gotówki lub sami nie potrafimy go sprzedać.