Kiedy mamy w domu małego piłkarza lub sami jesteśmy zapaleńcami tego sportu warto pomyśleć o stworzeniu małego boiska w swoim ogrodzie. Zadanie to nie jest trudne, a wszystkie potrzebne materiały znajdziemy w internecie. Stworzony w prosty sposób mini stadion będzie miejscem wielu treningów, efektownych akcji i pięknych bramek. Jak się do tego zabrać?

Nawierzchnia - sztuczna trawa w rolce

Podstawą każdego boiska piłkarskiego jest nawierzchnia. Kiedy zastanawiamy się, jaką wybrać do swojego domowego stadionu musimy mieć na uwadzę kilka elementów. Do wyboru są dwie opcje: naturalna trawa i sztuczna trawa z rolki. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minus. Które z nich będzie lepsze?

Przydomowe boisko - jak je stworzyć?

Naturalna trawa jest doskonale kojarzona z piłkarskich boisk i stanowi idealne jego podłoże. gra na takiej nawierzchni jest korzystniejsze dla zdrowia, ponieważ na miękką murawę lepiej reagują stawy i mięśnie. Naturalna trawa ma również sporo wad. Przede wszystkim jej utrzymanie jest czasochłonne i kosztowne, ponieważ wymaga ona ciągłego podlewania, koszenia i nawożenia. Przy intensywnej eksploatacji to może nie wystarczyć - po kilku meczach na naszym boisku możemy już nie uraczyć zielonej trawy.

W przypadku takich mini boisk dużo lepiej sprawdza się nawierzchnia ze sztucznej trawy z rolki. Zastosowanie takiego rozwiązania jest gwarancją przede wszystkim równego podłoża, po którym bieganie z piłką będzie prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo jest ona mniej podatna na zmieniające się warunki pogodowe, dzięki czemu mecze mogą być rozgrywane na niej przez cały rok.

Trawniki z rolki cechują się również dużo większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu na zielonym boisku nie pojawią się prześwity. Dodatkowo, estetyczne włókna świetnie radzą sobie z wydeptywaniem. Mimo rozgrywania na takiej murawie wielu spotkań, źdźbła są dalej sprężyste i skierowane ku górze.

Bramki i inne akcesoria

Czym byłoby dobre boisko bez bramek. To na jaki rozmiar się zdecydujemy zależy tylko od nas - do wyboru jest ich kilka. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Nie chcemy przecież, żeby uległy one zniszczeniu podczas rozgrywanych na murawie meczach. Dobrze jeśli wykonane są ze stali i solidnie połączone, a dodatkowo posiadają specjalne kotwice, które ułatwiają ich przymocowanie do podłoża.

trawniki z rolki jako doskonała opcja na boisko piłkarskie

Warto wyposażyć swoje boisko także w linie wyznaczające pole karne, linie boczne, czy też koło środkowe. Takie oznakowanie nie tylko ułatwi rozgrywkę, ale przede wszystkim nada naszemu boisko profesjonalizmu. Na szczęście nie musimy takich linii malować samodzielnie za każdym razem, kiedy chcemy pograć. Sztuczna trawa w rolkach może zostać wyposażona przez właściciela we fragmenty z wymalowanymi liniami.

Niekończące się zabawa i treningi - boisko ze sztucznej trawy z rolki

Przydomowe boiska piłkarskie cieszą się niesłabnącą popularnością - można je znaleźć w wielu polskich ogrodach. Ich stworzenie jest stosunkowo proste. Potrzebujemy jedynie odpowiedniej trawy w rolce, bramek i ewentualnie dodatkowego oświetlenia, jeśli chcemy swoje mecze rozgrywać wieczorową porą. Sam montaż nie powinien zająć więcej niż jeden dzień.

Gdzie kupić trawę w rolkach do boiska piłkarskiego? W internecie bez trudu znajdziemy dostawców trawników z rolek, którzy proponują także wersje sportowe przeznaczone do uprawiania sportu. Warto przy tym zwrócić dużą uwagę na jakość wykonania takiego podłoża, by murawa przetrwała wiele treningów i spotkań!

1000 Znaków do wykorzystania