Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Już w czwartek zapraszamy na Skwer Arki Gdynia, gdzie zameldują się zawodnicy wszystkich klubów żółto-niebieskiej rodziny. W programie między innymi: aktywności prowadzone przez sportowców, czas na zbieranie autografów i zdjęcia, wspólne malowanie wyjątkowego graffiti oraz występ Cheerleaders Gdynia. Wydarzenie poprowadzi reporter nc+ Bartosz Ignacik, znany m.in. z „Turbokozaka”.

Od godziny 16:00 na Alei Piłsudskiego (na wysokości skrzyżowania z ulicą Legionów) oraz przy pomniku rybek na początku bulwaru nadmorskiego czynne będą namioty, przy których odbierać będzie można pamiątkowe koszulki. Na uczestników pikniku czekać będą również inne żółto-niebieskie gadżety, wszystkie darmowe.
 
Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia przewidziano na godzinę 17:00. Drużyny przemaszerują bulwarem na Skwer Arki Gdynia, a tam nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.
– Do udziału w pikniku zachęcamy wszystkich mieszkańców. Będzie to świetna okazja, by spędzić czas w rodzinnej i sportowej atmosferze. Myślę, że za sprawą obecności reprezentantów wszystkich klubów, w niejednym gdynianie uda się zaszczepić żółto-niebieskiego bakcyla – zaprasza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Na terenie skweru rozstawione będą strefy czterech dyscyplin: piłki nożnej, rugby, koszykówki i piłki ręcznej. W każdej spotkać będzie można zawodników klubów Wielkiej Arki, którzy znajdą czas nie tylko na rozmowy, ale też prowadzić będą zajęcia sportowe. 
Kluby zaprezentują swoje liczne trofea, a każdy chętny będzie mógł pomóc w tworzeniu wspólnego graffiti według projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki. Na miejscu będą również food trucki oraz atrakcje dla dzieci, m.in. „dmuchańce” czy stanowiska z malowaniem twarzy.
 
TU można dołączać do wydarzenia na Facebooku. Wraz ze startem projektu ruszyła strona internetowa: www.wielkaarka.pl.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.