Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Gdynia aktywnie pożegnała wakacje podczas rodzinnego festynu podsumowującego cykl zajęć sportowych „Aktywne Lato”. Organizatorem imprezy było Gdyńskie Centrum Sportu.

Zjeżdżalnie, tory przeszkód, tor skimboardingowy, megapiłkarzyki, warsztaty kreatywne czy megaklocki – to tylko niektóre z atrakcji czekające na mieszkańców i turystów, którzy w sobotę 25 sierpnia przyszli na plażę miejską w Gdyni, aby wspólnie pożegnać wakacje. Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć turniejów sportowych, a także zajęć fitness oraz zumby.

Sporym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stanowisko „Lata z Radiem”. W strefie relaksu można było odpocząć przy dźwiękach muzyki, a także nabyć płyty wydane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Na festynie można było skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów: hematologa, onkologa i dermatologa. Obecni byli również ratownicy medyczni, którzy uczyli będą podstaw pierwszej pomocy. Każdy chętny miał możliwość wykonania badań: ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu. 

– Po raz kolejny pożegnaliśmy wakacje na sportowo. To niezwykle istotne, aby zaszczepiać w młodych ludziach miłość do ruchu – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Cieszę się, że kapryśna pogoda nie zniechęciła mieszkańców oraz turystów do odwiedzenia naszego festynu. Oferta aktywności była tak szeroka i pełna ciekawych propozycji, że nie sposób było się nudzić. 

„Pożegnanie wakacji” było zwieńczeniem cyklu zajęć sportowych „Aktywne Lato”, który odbywa się przez cały sezon letni od 16 czerwca aż do 2 września na plaży Śródmieście w Gdyni. Każdego dnia wykwalifikowani instruktorzy organizowali turnieje siatkówki dla miłośników sportów plażowych. Na najmłodszych czekały atrakcyjne zajęcia w specjalnej strefie z animatorami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.