Policjanci z Oksywia zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Za kierownicą auta siedział nietrzeźwy 46-letni mieszkaniec Gdyni. Okazało się, że ten sam mężczyzna był kontrolowany przez mundurowych kilka godzin wcześniej. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator zastosował wobec 46-latka dozór policyjny. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z soboty na niedzielę, podczas działań „Dyskoteka”, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni-Oksywiu patrolowali rejon służbowy. Około 04.30 na ul. Bosmańskiej mundurowi zobaczyli osobowego volkswagena, który podczas jazdy gwałtownie hamował, po czym wjechał na zatoczkę autobusową, a następnie na chodnik, po czym kontynuował jazdę. Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena do kontroli. Okazało się, że jest to samochód kontrolowany około 23.30 i kieruje nim ten sam mężczyzna, który podczas pierwszej interwencji miał ponad 1,5 promila alkoholu. Wówczas mundurowi po przeprowadzonej interwencji wręczyli mężczyźnie wezwanie do komisariatu, a samochód został przekazany partnerce 46-latka. Tym razem nietrzeźwy mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

Mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzuty. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.