Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o to, że wczoraj napadł na mieszkankę Gdyni, molestował ją i ukradł jej torebkę. Jutro w prokurze najprawdopodobniej usłyszy zarzuty rozboju i innej czynności seksualnej. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy, około godziny 01.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od 33-letniej kobiety o tym, że idąc chodnikiem została przewrócona i uderzona. Sprawca próbował dotykać jej miejsc intymnych, pokrzywdzona uderzyła go, a ten wyrwał torebkę i uciekł. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy. Tam mundurowi ustalili szczegóły zdarzenia i sporządzili rysopis mężczyzny.

Informacja została przekazana pozostałym policjantom. Mundurowi kontrolując rejon wytypowali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. W trakcie prowadzonych działań kryminalni zatrzymali mężczyznę, który wyglądem przypominał sprawcę. Policjanci zatrzymali 18-latka i przewieźli go do komisariatu, trafił do policyjnej celi.

Jutro zatrzymany 18-latek zostanie przewieziony do prokuratury gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzuty rozboju i innej czynności seksualnej. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.