Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, a także ujawnili 20-latka pod wpływem marihuany.

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej komendy przeprowadzili na pierwszej zmianie działania pod nazwą „Trzeźwość”. Tego typu akcje ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym ale również mają na celu eliminowanie z ruchu kierowców niestosujących się do przepisów. Mundurowi oprócz stanu trzeźwości kierowców, sprawdzali również czy zachowują ostrożność wobec pieszych.

W działaniach udział wzięło 13 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi skontrolowali 95 pojazdów z czego przeprowadzili 67 kontroli trzeźwości. Funkcjonariusze w trakcie jednego z pomiarów trzeźwości ujawnili kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę po alkoholu stanie przed sądem.

W trakcie jednej z kontroli mundurowi zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który przejechał na czerwonym świetle. Policjanci ujawnili, że mężczyzna kierował pod wpływem marihuany i znaleźli u niego ponad 1 gram suszu. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi w trakcie działań zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a w 27 przypadkach amatorzy szybkiej jazdy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Ponadto gdyńska drogówka w trosce o bezpieczeństwo pieszych wystawiła mandaty kierowcom, którzy naruszyli wobec nich przepisy.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi oprócz utraty prawa jazdy grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.