Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Decydując się na zakup bielizny hotelowej należy zwrócić uwagę na szereg aspektów, które wpłyną na to, jak długo będzie nam ona służyć. Odpowiednio dobrana pościel hotelowa to powinna być przecież inwestycja na lata. Należy przecież pamiętać, że starannie posłane łóżka bezpośrednio oddziałują na to, czy nasi goście dobrze się wyśpią, czy będą zadowoleni z pobytu oraz czy zechcą do naszego hotelu wrócić.

Bielizna hotelowa – co uwzględnić podczas wyboru?

Tkanina wysokiej jakości

Nie dajmy się zwieść chwytom marketingowym, próbującym nas przekonać, że inne materiały niż stuprocentowa bawełna będą najlepsze. Jeżeli chcemy jak najlepiej dla naszych gości, zapewnijmy im sen pod pościelą hotelową wyłącznie z naturalnego materiału. Najczęściej spotykaną gramaturą tkaniny jest ta w granicach od 120 do 160 g/m². Dzięki temu może być ona nie tylko wytrzymała, ale też miękka w dotyku. Popularnym rozwiązaniem są gładkie płótna, delikatny perkal bądź satynowe wykończenie w paski.

Odpowiednio dobrany rozmiar

Niezbędne jest dobranie idealnego rozmiaru bielizny hotelowej http://tomark-tex.com/produkty/tekstylia-hotelowe/bielizna-poscielowa-hotelowa/. Pojedyncze łóżka zazwyczaj wymagają poszwy mającej szerokość od 135 do 140cm bądź od 155 do 160cm. W wypadku łóżek podwójnych to najczęściej 220 cm. Jeżeli chodzi o długość kołdry, 200cm jest standardem.

W przeciwieństwie do kołdry, rozmiar poduszki jest już pełną dowolnością. Ten trend bardzo dynamicznie się zmienia. Ostatnimi czasy jednak, bardziej niestandardowe rozmiary są wybierane najczęściej. Warto zwrócić też uwagę na to, czy wybrane przez nas prześcieradło bezproblemowo da się podwinąć pod materac. Wszystkie widoczne miejsca materaca powinny być przez prześcieradło zakryte.

Wykonanie

Jeżeli jesteśmy zwolennikami praktycznych rozwiązań, postawmy na bieliznę hotelową uszytą na zakładkę. Zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie niżeli łatwo psujące się błyskawiczne zamki, czy też toczki lub guziki.

Układ pasków na pościeli hotelowej, ma wpływ na to jak będzie wyglądało łóżko. Można zdecydować się na komplet, gdzie wszelkie pasy mają wertykalny układ, lub też wybrać mieszany zestaw, z podsuszkami w horyzontalne paski bądź też gładkie.

Branding

Nie od dziś wiadomo jak ważne są detale, nawet w temacie bielizny hotelowej. Dobrym zabiegiem będzie postaranie się o umieszczenie małego logotypu hotelu na pościeli. To nie tylko praktycznie rozwiązanie, które pozwoli uniknąć zagubienia się naszych pościeli w pralni, ale też znaczące podniesienie prestiżu hotelu. Jest to też bardzo istotny aspekt w kwestii rozpoznawalności naszej marki. Odpowiednio stworzone i wkomponowane logo, zawsze sprawia dobre wrażenie.

Inne ważne kwestie

Dobrze jest pamiętać o naciąganiu krawędzi poduszki i kołdry podczas ich mierzenia, ponieważ wymiar może zależeć od ilości wypełniania. Maksymalne napięcie tkaniny zapewnia prawidłowe zdjęcie wymiarów z pościeli.

Po drugie – zapominać nie można też o kurczeniu się materiału. Bawełniane tkaniny w naturalny sposób mogą stracić kilka procent objętości podczas prania. Stąd też, nie zaszkodzi wziąć mały zapas w postaci dodatkowego centymetra podczas doboru pościeli hotelowej.

Po trzecie – W zależności od partii, różnić się może kolor tkaniny. Różnice prawdopodobnie będą niemal niezauważalne, a wyeliminować je będzie można już po kilku praniach. Natomiast, jeżeli dążymy do perfekcji już od pierwszego założenia, warto zastanowić się nad kupowaniem bielizny hotelowej z tkanin, wyłącznie od jednego producenta.