Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wakacje to okres odpoczynku, radości i optymizmu, który jednak – chcąc, nie chcąc – może zostać zakłócony przez chorobę albo nieszczęśliwy wypadek. Tego rodzaju sytuacje, tak niepożądane przez każdego z nas, szczególnie dają się we znaki podczas wyjazdów do innego kraju, dlatego niezwykle istotne jest ubezpieczenie na wyjazd za granicę. To właśnie dzięki niemu możemy uniknąć wielu kłopotów i nie zapłacić ogromnych sum za leczenie. Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie na wyjazd?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – dlaczego warto o nie zadbać?

Zanim jednak zastanowimy się nad tym, jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę wybrać, odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego w ogóle jest nam ono potrzebne. Podstawą jest oczywiście poczucie bezpieczeństwa, które polisa daje nam zarówno wtedy, gdy podróżujemy po Europie, jak również (a nawet w szczególności!), gdy wylatujemy na inny kontynent. Ubezpieczenie zagraniczne daje nam gwarancję tego, że w przypadku nieprzyjemnych zdarzeń, rzutujących na stan naszego zdrowia, zostaniemy otoczeni opieką medyczną i zapewniony nam zostanie transport medyczny do Polski. Dzięki temu zarówno my, jak i nasi najbliżsi będziemy mogli cieszyć się wakacjami, unikając przy okazji potencjalnych kosztów leczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie za granicą?

Przed wyjazdem, konieczne jest przede wszystkim porównanie ofert większej liczby firm ubezpieczeniowych i zwrócenie uwagi na kilka najważniejszych aspektów, dzięki którym wybierzemy tę najbardziej odpowiednią dla nas i naszych najbliższych.

Po pierwsze – standardowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Każda polisa ubezpieczeniowa powinna – w swojej podstawowej wersji – obejmować kilka elementów, dających nam poczucie bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinno być to ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – w Europie to kwota rzędu 20 tys. Euro, na innych kontynentach ok. 30 tys. Euro. Do tego powinno być ubezpieczenie na wyjazd za granicę od nieszczęśliwych wypadków (NNW, dostępne np. tutaj https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-wyjazdow-za-granice) – na kwotę co najmniej 10 tys. Euro.

Oczywiście powinniśmy zyskać możliwość ubezpieczenia zarówno siebie, jak również naszych najbliższych – to absolutnie priorytetowa kwestia, wpływająca na poczucie bezpieczeństwa wszystkich podróżujących.

Po drugie – dodatkowe możliwości ubezpieczenia

Ubezpieczyciel powinien zapewnić Ci również możliwość skorzystania z dodatkowych usług ubezpieczeniowych, do których zaliczamy między innymi:

  • ubezpieczenie bagażu,
  • ubezpieczenie samochodu w podróży,
  • ubezpieczenie związane z uprawianiem sportów ekstremalnych,
  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie na wypadek chorób przewlekłych.

Po trzecie – cena polisy ubezpieczeniowej

To oczywiście bardzo ważna kwestia – w zależności od firmy, ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę może kosztować kilka lub kilkanaście złotych dziennie. Wiele zależy od tego, czy wybierzesz opcję podstawową czy rozszerzoną i co wchodzić będzie w skład polisy. Warto porównać co najmniej kilka ofert lub skorzystać z kalkulatora internetowego, by wybrać właściwie. Nie zaszkodzi również poczytać opinii wcześniejszych klientów na temat jakości usług świadczonych przez daną firmę.

Po czwarte – pomoc asystenta

Profesjonalna firma ubezpieczeniowa, powinna zapewnić Ci pełne wsparcie przez cały czas – niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Twój asystent będzie do Twojej dyspozycji wtedy, gdy będziesz potrzebować namiarów na lekarza albo tłumacza i w różnych niespodziewanych sytuacjach. Takie wsparcie również jest bardzo istotne i zdecydowanie zwiększa Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Po piąte – łatwość zakupu polisy

Być może nie jest to najważniejsza kwestia, ale dla osób posiadających niewiele czasu, z pewnością okaże się znacząca. Szczególnie polecamy te firmy, które oferują możliwość zakupienia polisy przez Internet – dzięki temu zyskasz ubezpieczenie na wyjazd za granicę bardzo szybko i z łatwością wybierzesz te opcje, które chcesz, aby polisa obejmowała.

odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd na zagraniczne wakacje