Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Ochrona lakieru i poprawa estetyki samochodu to główne przyczyny faktu, że co raz częściej kierowcy decydują się na zmianę koloru auta tą metodą. Jest to z pewnością jedna z alternatyw dla wykonywania malowania lakierem, natomiast jak wszystko – posiada swoje zalety oraz wady. Po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw”, każdy może sam zadecydować czy warto skorzystać z usług tego typu.

Wiele czynników może wpływać na to, że stan lakieru naszego samochodu będzie się pogarszał, jak i wiele metod jego kompleksowej ochrony. Oprócz decyzji o nałożeniu jakiejkolwiek powłoki ochronnej można też postawić na regularne woskowanie. Często bywa tak, że kolor auta traci z czasem na intensywności, powłoka lakiernicza matowieje, a wpływ na to może mieć wiele substancji, które osiadają na naszym samochodzie.

Nawet specjalne kosmetyki przeznaczone wyłącznie do pielęgnacji samochodów nie dają gwarancji pozbywania się mechanicznych uszkodzeń. Po prostu nie są one w stanie ochronić elementów nadwozia przed pojawiającymi się odpryskami. Każdy jest natomiast świadom, że warto zadbać o tę kwestię w odpowiednim momencie, zanim zmiany okażą się nieodwracalne, a defekty nie do usunięcia.

Oklejanie samochodu folią, a w efekcie zmiana koloru auta, w Warszawie http://okleimycibryke.com.pl/zmiana-koloru-aut/ realizowana jest przez coraz więcej firm. Tak samo jak coraz więcej z nich, oferuje profesjonalne i bardzo skuteczne metody.

Po pierwsze ochrona, po drugie wygląd

Do oklejania aut, najczęściej stosuje się bardzo cienką folię winylową. Mimo tego, że nie należy do najgrubszych powłok, może być niezwykle skuteczną barierą, by zapobiec zarysowaniom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na wygląd lakieru. Są to chociażby owady, które podczas szybkiej jazdy zazwyczaj pozostawiają ciężkie do usunięcia, widoczne ślady. Jeżeli zatem zależy nam wyłącznie na ochronie powłoki lakierniczej wystarczy, że zastosujemy bezbarwną folę. Można ją nałożyć samodzielnie czyli, z pewnością wyróżnia się z pośród innych typów.

Inne rodzaje folii umożliwiają chociażby zmianę koloru auta. Można zdecydować się na zupełnie nową barwę lub poprawić i wzmocnić intensywność obecnej. Paleta dostępnych kolorów jest praktycznie nieograniczona, a sam efekt oklejania odwracalny. Naklejoną folię, stosując odpowiednie metody można skutecznie ściągnąć. Oklejanie samochodu można wykonywać co jakiś czas, wedle swoich upodobań, eksperymentując i dążąc do oczekiwanego efektu. Samochód oklejony folią można bez żadnych przeciwwskazań pielęgnować jak auto wyłącznie z lakierem. Korzystać można z myjni bezdotykowych, tak samo jak i z ręcznych.

Wady oklejania samochodu folią

Jedną z największych wad oklejania auta folią jest trudność tego procesu. Dlatego naklejanie folii ochronnej, czy też zmiany koloru auta w Warszawie, warto rozejrzeć się za profesjonalną firmą, która ma doświadczonych fachowców w tej branży. Oczywiście może to sprawić, że koszty usługi w takim wypadku wzrosną. Mając świadomość jak trudne jest samo przygotowanie pojazdu, dokładne umycie, oczyszczenie z niedoskonałości – cena nie powinna być żadnym zaskoczeniem.

Trzeba pamiętać, że folia nie zastępuje lakieru. Czas jej żywotności nie jest najdłuższy. Odpowiednia pielęgnacja pozwala przetrwać jej kilka lat, natomiast złe obchodzenie się z nią, może nawet skutkować schodzeniem jej razem z lakierem.

Jednak pomimo kilku wad tego sposobu, posiada on szereg wcześniej wspomnianych zalet. Chcąc zabezpieczyć lakier lub zmienić kolor auta, warto się nad tym zastanowić.

wady i zalety zmiany koloru auta metodą oklejania folią