Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Tutaj znajdziesz pomysły na szkło dekoracyjne: http://www.twojeszklo.pl/szklo-dekoracyjne.html. Nie brakuje rozwiązań aranżujących panele szklane do kuchni w przestrzeniach, które kuchniami bynajmniej nie są. Szkło dekoracyjne to rozwiązanie funkcjonalne i uniwersalne, które od lat z sukcesami stosuje się w przestrzeniach biznesowych, komercyjnych oraz domach i mieszkaniach w całej Polsce.

Szkło dekoracyjne – aspekt funkcjonalny

Szkło jest materiałem budowlanym i wykończeniowym wykorzystywanym przez architektów od stuleci. Przeszklenia zapewniają dostęp światła dziennego do wnętrz budynków, jednocześnie pełniąc rolę dekoracji. Ale okna i szyby to nie jedyne zastosowanie szkła w branży budowlanej i wykończeniowej. Współcześnie panele szklane znajdują zastosowanie przy wykończeniu ścian, wyrobie mebli oraz jako elementy sensu stricte dekoracyjne. Sekret ich popularności leży w funkcjonalności. Szkło dekoracyjne jest materiałem niezwykle funkcjonalnym.

Trwałość
Wydawać by się mogło, że panel szklany do kuchni jest kruchy i delikatny. W rzeczywistości szkło hartowane do kuchni charakteryzuje podwyższona udarowość oraz wyższa niż w przypadku tradycyjnego szkła odporność na uszkodzenia mechaniczne. Trwały jest także nadruk na szkle dekoracyjnym, który wykonuje się po wewnętrznej stronie panelu. Dzięki temu jest on odporny na ścieranie i rozmywanie, podczas gdy sam panel jest łatwy do utrzymania w czystości i odporny na niszczące działanie nawet silnych detergentów.

rozwiązanie funkcjonalne i uniwersalne dla szkła dekoracyjnego

Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwie szkła dekoracyjnego można mówić co najmniej w dwóch aspektach – aspekcie mechanicznym oraz sanitarnym. Po pierwsze panele ścienne do kuchni jest szkłem bezpiecznym. Oznacza to, iż w przypadku uszkodzenia jakim jest robicie rozpada się na tępe okruchy. Dla porównania szkło niehartowane rozpada się na ostre języki. Dodatkowo arkusz szklany można zabezpieczyć od wewnętrznej strony specjalną folią, która zatrzyma okruchy i odpryski szklane w miejscu w przypadku gwałtownego rozbicia/stłuczenia panelu. Po drugie panele szklane tworzą warunki nieprzyjazne do rozwoju bakterii, drobnoustrojów oraz szkodliwej dla zdrowia i życia użytkowników danych pomieszczeń pleśni. To szczególnie ważne w pomieszczeniach, takich jak kuchnie, łazienki czy toalety.

Aspekt wizualny

Szkło dekoracyjne dostępne jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Można wykonać na nim dowolny nadruk. Panele ścienne do kuchni często dekoruje się nadrukami przedstawiającymi ziarna kawy czy czerwone papryczki chili. Szkło dekoracyjne do łazienek najczęściej ozdabia się motywami kwiatowymi lub popularnymi w ostatnim czasie motywami zen. W zależności od wizji projektanta panele szklane do kuchni mogą być również jednokolorowe. A ich dyskretny bezfugowy montaż na klej umożliwia uzyskanie nieskazitelnej i łatwej do utrzymania w czystości powierzchni, która dodatkowo podnosi walor dekoracyjny pomieszczenia.

Panel szklany nie tylko do kuchni

Odrębną dziedziną, w jakiej zastosowanie znajduje szkło dekoracyjne jest branża meblarska. Tutaj szkło hartowane wykorzystuje się do produkcji drzwi przesuwnych oraz drwi uchylnych z nadrukami lub bez. Szkło dekoracyjne można także wykorzystać do wyrobu drzwi wewnętrznych na zamówienie. Dzięki temu nasze drzwi doskonale podkreślą nietuzinkowy charakter przestrzeni mieszkalnej, a jednocześnie będą łatwe do utrzymania w czystości i zachowają swój elegancki wygląd przez długi czas.