Do tego, że gdyńscy sportowcy osiągają sukcesy w całym kraju zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jednak o takiej kumulacji medali nie słyszeliśmy od dawna! To „sprawka” kickboxerów, karateków oraz pływaków, którzy udowodnili, jak wielka jest skala ich talentu.

Pływacy KS Delfin Gdynia wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta w Gdańsku. Gwiazdą zawodów okazał się Adam Zdybel, który w dwa dni poprawił pięć rekordów województwa pomorskiego w kategorii młodzików.

Fantastyczne wyniki uzyskał w wyścigach na 50, 100, 200 metrów stylem dowolnym, 200 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. W każdej z tych konkurencji wygrywał zdecydowanie, dlatego też uznano go za najlepszego zawodnika imprezy. Rezultaty jakie uzyskał na 100, 200 m stylem dowolnym i 200 m stylem motylkowym plasują go na samym szczycie listy najlepszych kadetów w Polsce.

To jednak nie koniec sukcesów podopiecznych Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza, którzy zza miedzy przywieźli 15 medali. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród juniorek 14-letnich zajęła Zosia Brodewicz, która wygrała na 100 i 200 m stylem klasycznym, a także zameldowała na się na trzecim stopniu podium w rywalizacji na 200 m stylem dowolnym.

Z dwóch złotych krążków cieszył się Tymoteusz Kobus, Stefania Kołodziejska zajęła odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, a Emilia Tofil drugie i trzecie. Z kolei Lena Wasylczuk i Daniel Łomiński zdobyli po brązowym krążku.

Worek medali przywieźli do Gdyni również zawodnicy Klubu Kickboxingu Maximus, którzy w Tarczynie walczyli w Otwartym Pucharze Europy Mazowia Cup w UFR (Universal Fighting Rules – światowa organizacja sztuk i sportów walki). W zawodach wystartowało ponad 350 uczestników z sześciu krajów.

Sześcioosobowa reprezentacja gdyńskiego klubu zdobyła 15 krążków w tym: dziewięć złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe. Wyniki poszczególnych zawodników:

IV miejsce w pointfighting +170cm

Z kolei w Hali Mistrzów we Włocławku odbyła się 18. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin. W Kujawy IKO CUP 2018 wzięło udział około 270 zawodników z 19 klubów. 15-osobowa ekipa zawodników Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN zajęła drużynowo szóste miejsce.

W kategorii Kata o medal otarł się Szymon Mazurowski, który zajął czwarte miejsce. Natomiast w kategorii KUMITE nasi zawodnicy zajęli w swoich kategoriach wagowych i wiekowych: Sandra Dwojacka (1. miejsce), Michalina Fic (2. m.), Klaudia Kołodziej (2. m.), Jeremiasz Mieczkowski (2. m.), Maciej Jonczyk (2. m.), Maksymilian Walczak (3. m.), Igor Chrościcki  (3. m.), Antoni Radzewicz (3. m.) oraz Nikodem Głuszek  (3. m.).

Tym razem bez medalu, ale zdobywając cenne doświadczenie, wrócili: Maciej Żałobowski, Marcel Milewski, Szymon Mazurowski, Julian Białek, Tymon Dragon i Lena Borowska.