Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

2 grudnia odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRaiL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście. Tym razem zawodnicy będą sprawdzać się na trasie w Gdańsku. Dystans to tradycyjnie 5 km. 

Cykl CITY TRAIL opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów na 5-kilometrowej trasie – w Trójmieście zawody odbywają się w dwóch lokalizacjach: pierwszy, trzeci i piąty bieg – w Gdańsku, drugi, czwarty i szósty – w Gdyni. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

– Startuję w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na CITY TRAIL, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla jeden z uczestników CITY TRAIL, Kamil Szymański.

Najbliższy bieg odbędzie się na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS w Gdańsku. Trasa jest bardzo urozmaicona i malownicza. W listopadowych zawodach w Gdyni zwycięstwo odnieśli Łukasz Kujawski (z czasem 16:17) i Ewelina Paprocka (jej wynik to 18:52). Linię mety minęło 427 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych – CITY TRAIL Junior uczestniczyło 147 młodych adeptów biegania.

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Kolejne imprezy są zaplanowane na 6 stycznia, 10 lutego i 10 marca. Zawody w Trójmieście są częścią ogólnopolskiego cyklu, w którym uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.