Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W sobotę, 6 października, nawet blisko 80 jachtów może wystartować w 67. edycji Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. To jedne z najstarszych polskich regat, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko żeglarskiej braci, ale również mieszkańców Pomorza.

Formuła regat nie zmieniła się od inauguracyjnej odsłony imprezy, czyli od roku 1952. Zasady są proste: do wyścigu może przystąpić każdy, a wygrywa najlepszy. 67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej rozpocznie się na redzie gdyńskiego basenu jachtowego w sobotę 6 października o godzinie 11. O godzinie 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” rozpocznie się tradycyjne Sailors Party, a o 18 wyniki zostaną ogłoszone.

Zgłoszenia do regat można składać do piątku 5 października. FORMULARZ TUTAJ. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Jak dotąd na liście startowej znajdują się 72 załogi, wśród których jest m. in. legendarny Copernicus, który niedawno wziął udział w wyścigu legend wokółziemskich regat Volvo Ocean Race. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.