W niedzielę na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Serca, który miał swoją odsłonę również w Gdyni. Na Alei Topolowej od godziny 10:00 do 15:00 można było skorzystać z bezpłatnych badań, pomiarów glukozy i porad specjalistów a także uczestniczyć w zajęciach fitness. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Pomorza, którzy licznie przybyli zbadać swoje serca.

W czasie Światowego Dnia Serca można było skorzystać między innymi z bezpłatnych badań ciśnienia tętniczego, pomiarów masy ciała, badań EKG czy słuchu. Ponadto, prowadzone były pokazy masażu Shantala, konsultacje z lekarzami oraz fizjoterapeutami, a także zbiórka pieniędzy dla Ani, dziewczynki z wadą serca, która nie tak dawno przeszła operację w Rzymie, a teraz czeka ją długa rehabilitacja. 

Liczne atrakcje, mimo chłodnego wiatru i zachmurzonego nieba, przyczyniły się do dużej frekwencji przybyłych. Poza takimi zabawami jak dmuchane place zabaw, minikosze czy malowanie żagla na stoisku „Gdynia na fali”, najmłodsi uczestnicy festynu mogli przejechać się pod okiem pracowników Ośrodka Hipoterapii na specjalnie wyszkolonych do pracy z dziećmi koniach. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia zumby prowadzone przez m. in. instruktorów Gdyńskiego Poruszenia.

Aleja Topolowa zamieniła się dziś w promenadę zdrowia. Spacerujący nią gdynianie mogli skorzystać z pełnego wachlarza możliwości. Regularne badania są niezwykle istotne dla naszego funkcjonowania – pozwalają nam w porę wykryć ewentualne nieprawidłowości czy nakłonić do zmiany stylu życia mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

Światowy Dzień Serca miał zachęcić wszystkich mieszkańców Gdyni oraz sąsiadów z całego Trójmiasta do dbania o swoje zdrowie. Po olbrzymim zainteresowaniu widać, że Pomorzanie są świadomi zagrożeń XXI wieku i chorób cywilizacyjnych, które mają olbrzymi wpływ na układ krążenia. Wstępne badania w Gdyni pozwoliły setkom osób rozwiać swoje wątpliwości dotyczące wielu obaw i trosk. Cykliczne badania to najlepszy sposób na kontrolowanie wydolności serca i układu krwionośnego, a także podjęcie leczenia w początkowych stadiach chorób oraz regularna aktywność fizyczna.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.