Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Nie tak dawno informowaliśmy o pracach, jakie trwały przy przenosinach trawy z Narodowego Stadionu Rugby i przygotowaniach boiska przy Szkole Podstawowej na Babich Dołach. Teraz możemy podziwiać efekty. W towarzystwie uczniów, nauczycieli, radnych oraz dyrekcji szkoły i dyrektora GCS dokonano oficjalnego otwarcia. A to nie koniec inwestycji w tym miejscu.

Szkoła Podstawowa nr 28 w Gdyni może pochwalić się murawą, którą w przeszłości użytkowali m. in. rugbiści RC Arki oraz piłkarze nożni Bałtyku. Podczas czwartkowych uroczystości ogłoszono, że boisko jest pierwszym etapem planów, jakie są związane z tym miejscem. Marek Łucyk  poinformował,  że opracowywana jest ostateczna kompleksowa koncepcja dotycząca infrastruktury sportowej. Ta informacja ucieszy wszystkich sympatyków lekkiej atletyki. Wiemy już bowiem, że zgodnie z założeniami ma tu powstać wielotorowa bieżnia lekkoatletyczna, bieżnia prosta i skocznia do skoków w dal. Nie zabraknie miejsca na poliuretanowe boisko wielofunkcyjne, a wszystkie obiekty mają zysakać oświetlenie, dzięki czemu możliwe będzie tu trenowanie po zmroku. 

Co jeszcze powiedziano podczas otwarcia? Zobaczcie nasze wideo:

Tak wyglądały prace 3 miesiące temu:

A tak obecnie prezentuje się gotowy obiekt:


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.