Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Trasa zawodów 7R CST MTB Gdynia Maratonu przebiega przy schronisku dla bezdomnych zwierząt Ciapkowo od 2015 roku. Od tego czasu pomoc dla czworonogów płynie od gdyńskich pasjonatów kolarstwa górskiego. W tegoroczną akcję włączyła się także ZOO Karina.

Dwa dni sportowej rywalizacji to nie tylko wspomnienia tysięcy przejechanych kilometrów, to także realna pomoc, która trafiła do podopiecznych Ciapkowa. Podczas trwania imprezy prowadzona była zbiórka jedzenia, koców a także wszelkich akcesoriów pielęgnacyjnych i zabawek, które już dzień po imprezie trafiły do potrzebujących zwierzaków.

Każdy z uczestników dodatkowo mógł za symboliczne 5 zł dokonać zakupu puszki karmy, zaś cała kwota została przekazana na bieżące potrzeby obiektu. Dzięki współpracy z największą siecią sklepów zoologicznych na Pomorzu – ZOO Karina, w towarzystwie dyrektor firmy Kariny Wojtyłko, przekazano na rzecz schroniska dwie palety suchej wysokojakościowej karmy. Łącznie do zwierząt trafiło niemal 900 kg pożywienia!

– Cieszymy się, że nasza impreza poza aspektem sportowym ma również wymiar społecznej odpowiedzialności – komentuje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Dzieci biorące udział wydarzeniu uczymy nie tylko bezpieczeństwa, pokazujemy im że należy pomagać słabszym, w tym przypadku zwierzętom.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.