Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Każdy zespół pracowników jest jak skomplikowana maszyna. Z tą różnicą, że zamiast części i podzespołów, mamy do czynienia z ludźmi, a każdy współpracownik jest jak kosmos możliwości i pomysłów. Aby taki zbiór osobowości sprawnie funkcjonował, jego członkowie muszą się dobrze poznać i zrozumieć. Biurowa codzienność nie daje takich możliwości, dlatego właściciele i managerowie poważnych firm, znakomicie rozumieją potrzebę organizowania spotkań integracyjnych. Jednak wspólne wyjście do pubu, czy na grzyby nie przyniesie takich efektów jak kilkudniowy pobyt w miejscu, w którym można razem się bawić i tworzyć coś kreatywnego.

 

Wyjechać, ale dokąd?

Prezesi, ich sekretarki a nawet całe działy HR zastanawiają się które miejsce będzie odpowiednie do zorganizowania wyjazdu integracyjnego. Trzeba tu bowiem połączyć kilka niezbędnych elementów, bez których całe przedsięwzięcie zwyczajnie nie ma sensu. Na początek nocleg, gdzieś gdzie jest ładnie, cicho i niedrogo. A do tego zaplecze konferencyjne, bo wyjazd bez części szkoleniowej będzie zmarnowanym czasem. Wybór miejsca idealnego jest trudny, zwłaszcza gdy grupa była już na wielu podobnych wycieczkach. Odwiedzili już kilka hoteli i trudno ich pozytywnie zaskoczyć. Kolejna sprawa to oferta kulinarno – caterigngowa. Menu nie musi być skomplikowane, ale podczas kilkudniowego pobytu nie może się powtarzać, bo rutyna na talerzu to prosta droga do nudy podczas całego wyjazdu. I wreszcie właściwa część integracyjno – rozrywkowa. Od jakości tego elementu, zależy powodzenie całego projektu. Może być dostosowana do charakteru grupy, a nawet branży w której działa firma. Może też być zupełnie oderwana od realiów codzienności. Najważniejsze aby była przygotowana w oparciu o ciekawe zadania i przeprowadzona przez kreatywnych instruktorów.

 

Rozrywka z dala od hotelu?

Ciekawą propozycją łączącą te wszystkie potrzeby, są stacjonarne miejsca przygotowane zarówno dla klientów indywidualnych jak i grup zorganizowanych, nie będące zapleczem hotelu. Na przykład Parki Rozrywki to często najlepsze rozwiązanie z uwagi na dużą liczbę atrakcji w jednym miejscu i praktycznie nieograniczone możliwości. Na dużej powierzchni wyposażonej w zaplecze sanitarne i gastronomiczne można się bawić, integrować, ale także wypocząć, a nawet przenocować. Właściciele takich miejsc są gotowi na przyjęcie nawet sporych grup i zapewnienie im różnorodnej rozrywki. Może to być Park Linowy, Tor Quadowy czy nawet Painball, lecz także Wirtualna Rzeczywistość i animacje dla dzieci.

 

Jak się integrować?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie trzeba zadać przed wyjazdem. Przecież można to zrobić na tak wiele sposobów. Aktywnie, na świeżym powietrzu, albo pod dachem, skupiając się na szukaniu rozwiązań różnych problemów stawianych przed grupą. Można w to wszystko wpleść element pomocy potrzebującym, dzięki czemu uzyskamy idealne połączenie zaangażowania grupy i wsparcia CSR (Corporate Social Responsibility). Najważniejsze jest, aby wszystko robić wspólnie, z podziałem na drużyny, lub całym zespołem. Tylko tak można się poznać i wzajemnie zrozumieć. To właśnie w takich sytuacjach rodzą się przyjaźnie, wyłaniają liderzy, tworzy zgrany i skuteczny zespół.

 

Przy organizacji eventu warto zapoznać się z propozycją imprez dla firm z oferty Parku Bartbo.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.