Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Już po raz szósty Fundacja Wolność i Demokracja zorganizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jego uczestnicy 4 marca zmierzą się z trasą o długości 1963 metrów. Dystans jest nieprzypadkowy. Odnosi się bowiem do daty schwytania i śmierci ostatniego spośród Żołnierzy Wyklętych. Start gdyńskiego biegu punktualnie o godz. 12 w Parku Rady Europy.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. W 2017 roku we wszystkich biegach, organizowanych w Polsce oraz poza jej granicami, wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast.

Do imprezy można dołączyć się poprzez stronę elektornicznezapisy.pl jedynie do 1 marca. Koszt wynosi 25 zł. Jeżeli pula 900 zgłoszeń nie zostanie wyczerpana, otwarte zostaną zapisy w biurze zawodów zlokalizowanym w Parku Rady Europy. Kwota wpisowego wyniesie wówczas 35 zł. 

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się m. in. numer startowy oraz pamiątkowa koszulka.

Program:
09:30 – otwarcie biura zawodów
11:30 – zamknięcie biura zawodów
12:00 – start 
12:30 – zakończenie

Pobierz zip

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.