Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku obowiązują nowe ograniczenia w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone działania, podczas których będą sprawdzać, czy każdy stosuje się do nowych przepisów. Apelujemy, aby w trosce o nasze zdrowie i życie, każdy stosował się do obostrzeń. Będą to pierwsze ferie zimowe, podczas których nie można korzystać np. ze sportów zimowych, jednak policjanci przypominają, że takie działania są dla naszego wspólnego dobra.

W związku z nowymi ograniczeniami, które obowiązują od 28 grudnia 2020 roku, dzieci i młodzież nie spędzą ferii zimowych jak co roku. Policjanci przypominają, że wprowadzone obostrzenia są niezbędne, aby pokonać chorobę Covid-19. Wiele miejsc takie jak siłownie, baseny nie są dostępne, a mundurowi będą sprawdzać, czy właściciele tych obiektów stosują się do przepisów.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie przepisów może skończyć się mandatem karnym, skierowaniem wniosku o ukaranie  do sądu oraz powiadomieniem inspektora sanitarnego.

Wszystkie aktualne przepisy znajdziecie są na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  • Zdjęcie z logo Policji: na granatowym tle biały napis Policja oraz biała odznaka policyjna.