Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wczoraj rząd zmienił zdanie na temat jednego z obostrzeń, które wprowadzone było od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia br. Decyzja rządu znosi zakaz przemieszczania się osób poniżej 16 roku życia od 08.00 do 16.00.

Tegoroczne ferie zimowe będą znacznie różniły się od tych, z poprzednich lat. W związku z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19, wprowadzono nowe ograniczenia, aby uchronić się przed niewidzialnym wrogiem. Siłownie, baseny nie są dostępne, ale zmienił się zapis dotyczący przemieszczania się dzieci poniżej 16 roku życia. Pierwotnie obowiązywał je zakaz wychodzenia w godzinach 08.00-16.00, jednak wczoraj rząd zmienił zdanie. Dzieci w tym czasie będą mogły przebywać na zewnątrz bez nadzoru dorosłych. 

Nie zapominajmy jednak, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, zachować zasady bezpieczeństwa. Oto kilka z nich:

· Pamiętaj o odblaskach,

· Unikaj zabaw zimowych w pobliżu ulic, spędzaj ten czas w miejscach bezpiecznych,

· Nie wchodź na zamrożone akweny – od tego jest lodowisko,

· Stosuj się do sygnalizacji świetlnej i przechodź przez jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych.

Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia są dla dobra nas wszystkich. Dlatego apelujemy, aby każdy stosował się do pozostałych nakazów i zakazów. Tylko zdrowy rozsądek i wspólna odpowiedzialność pozwoli nam przejść przez okres ferii w zdrowiu i bezpieczeństwie.

  • Zdjęcie przedstawiające lewy bok umundurowanego policjanta. Widać zgiętą rękę, a na rękawie naszywkę policyjną.