Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Soczewki kontaktowe to wygodna alternatywa dla okularów. Nieustannie zauważa się rozwój technologii, które niesie ze sobą nowe możliwości ich stosowania. Jedną z takich innowacji są soczewki jednodniowe. Czy są dobrym wyborem? Kto powinien je zakupić?

 

Soczewki jednodniowe – wszystko, co należy o nich wiedzieć

Soczewki jednodniowe zgodnie z nazwą są przeznaczone do codziennego zmieniania. Nadają się wyłącznie do jednorazowego użytku, co w praktyce jest bardzo wygodne. Nie musimy ich czyścić i przemywać- wystarczy po prostu, że wyrzucimy je do kosza. Pociąga to za sobą mniejsze ryzyko infekcji, ponieważ mamy pewność, że zakładamy zupełnie nową parę soczewek. Soczewki jednodniowe powstały jako odpowiedź na potrzeby i wymagania użytkowników soczewek miesięcznych i okularów.

 

Dlaczego warto stosować soczewki jednodniowe?

Zalet korzystania z soczewek jednodniowych jest mnóstwo. Najważniejszą z nich jest wygoda związana z ich łatwym użytkowaniem. Oznacza to brak przestrzegania zasad codziennej pielęgnacji, nie musimy również posiadać specjalnego pojemnika na soczewki. W parze z wygodą użytkowania podąża wysoka jakość, która jest wynikiem doboru materiału wysokiej jakości i poziomu nawilżenia, dzięki czemu soczewki jednodniowe przypominają skład ludzkich łez. Jeśli soczewki uległy zabrudzeniu lub doszło do ich kontaktu z wodą, na przykład podczas pływania w basenie wystarczy je wyrzucić do kosza i sięgnąć po nową parę.

 

Soczewki jednodniowe – dla kogo?

Soczewki jednodniowe to doskonały wybór dla osób zapracowanych i chętnie uprawiających sport. Szczególnie dotyczy to osób często uczęszczających na basen. Po wyjściu z wody istnieje duże ryzyko osadzania się drobnoustrojów na powierzchni soczewki. Wtedy wystarczy wyrzucić zużytą parę soczewek i sięgnąć po kolejną. Podobnie postępujemy w przypadku jakiegokolwiek zabrudzenia. Po soczewki jednodniowe z pewnością powinny sięgnąć osoby mające tendencje do występowania takich infekcji jak: zapalenie spojówek czy rogówek. To trafiony zakup dla wszystkich tych, dla których priorytetem jest sterylność. Soczewki jednodniowe mogą być również z powodzeniem być stosowane przez osoby z wadami wzroku: astygmatyzmem, krótko- i dalekowzrocznością.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.