Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Nie trzeba tłumaczyć, że zdrowe i piękne zęby są bardzo ważne. Elementem odpowiedniej pielęgnacji jest regularne i dokładne szczotkowanie. Pozwala ono usunąć zalegające resztki jedzenia i bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Dlatego ważną rolę odgrywa dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów.

 

Szczoteczki soniczne – czyli jakie?

Szczoteczki soniczne to nowoczesne wersje szczoteczki elektrycznej, których działanie jest oparte o wytwarzanie mikrodrgań. Te są przenoszone przez włókna szczoteczki a czyszczenie zębów, odbywa się poprzez ruch wymiatający. Ten umożliwia znacznie dokładniejsze czyszczenie i docieranie nawet do trudno dostępnych miejsc w przeciwieństwie do tradycyjnych szczoteczek, których górna część jest nieruchoma, stąd możliwości manewru są znacznie ograniczone. Ponadto używanie szczoteczki sonicznej jest znacznie bardziej bezpieczne dla szkliwa zębów.

 

Jak działają szczoteczki soniczne?

Mechanizm działania szczoteczek sonicznych jest oparty o wysoką częstotliwość drgań. Pozwala to na doskonałe napowietrzenie wody i pasty do zębów, co sprawia, że substancja dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc takich jak powierzchnie ósemek. Szczoteczki soniczne mają ruchomą główkę, która rozbija płytkę nazębną i nie tylko doskonale zapobiega namnażaniu się bakterii, ale również przeciwdziała odkładaniu się kamienia nazębnego. Ponadto często w momencie zakupu szczoteczek sonicznych są one wyposażone w różnego rodzaju końcówki. Ich umiejętny dobór wspomaga walkę z konkretnym problemem, na przykład nadwrażliwymi dziąsłami.

 

Szczoteczki soniczne – jaki model wybrać?

Ogromny wybór szczoteczek sonicznych sprawia, że wybranie odpowiedniego modelu przysparza wielu problemów. Pierwszym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest rozmiar szczoteczki. Te mniejszych rozmiarów są rekomendowane dla dzieci. Tutaj istotna jest również kwestia uchwytu- powinien być ergonomiczny tak, aby bez trudu dostosowywał się do rączki dziecka. Kolejnym istotnym kryterium jest stopień miękkości włosia. Bardziej miękkie najlepiej sprawdzi się w przypadku dzieci i osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Szczoteczki soniczne mają różne tryby pracy oraz intensywności. Bardziej zaawansowane modele mają również wbudowane dodatkowe funkcje takie jak: czujnik nacisku czy łatwy start. Często w zestawie znajdują się różnego rodzaju akcesoriów takich jak: timer, silikonowe nakładki. Ostatnim aspektem uzależnionym od naszych indywidualnych preferencji jest aspekt wizualny, na który składa się design i kolor.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.