Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wielki sukces zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zorza. Gdynianie okazali się bezkonkurencyjni podczas rywalizacji drużynowej mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, która odbyła się w Krynkach w województwie świętokrzyskim. Dla gdyńskiego klubu to wynik historyczny, bowiem jego reprezentanci  skompletowali tym samym „hat-tricka”! Wcześniej triumfowali w biegach górskich w stylu alpejskim oraz anglosaskim. 

Impreza zorganizowana w malowniczej scenerii rezerwatu „Skałki”, stanowiła zakończenie rywalizacji w zawodach rangi mistrzowskiej grup młodzieżowych w 2018 roku. Tym razem na starcie stanęło 150 młodych biegaczy z 20 klubów, w tym 18-osobowa ekipa LKS Zorzy.

Przypomnijmy, iż ostatnie miesiące były dla gdynian bardzo udane. Podopieczni Renaty Walendziak oraz Jarosława Ziółkowskiego drużynowo triumfowali w kwietniu w Ustrzykach Dolnych (styl anglosaski) oraz w sierpniu w Międzygórzu (styl alpejski) i to na ich szyjach zawisły złote medale klubowych mistrzostw Polski. Do pełni szczęścia brakowało jeszcze triumfu w Krynkach. 

Założeniem klubu było odegranie znaczącej roli w zawodach, co, przy sprzyjających okolicznościach, mogło doprowadzić do pierwszego w historii drużynowego triumfu we wszystkich odmianach młodzieżowych biegów górskich w Polsce.

W Krynkach poszczególne starty, odbywały się zgodnie z harmonogramem „od najmłodszych do najstarszych”, a każdy z biegów trzymał w napięciu do ostatnich metrów. Już podczas rywalizacji dzieci młodszych zawodnicy gdyńskiego klubu udowodnili swoją dominację, zdobywając złoty i brązowy medal w rywalizacji chłopców. Co więcej, brąz wśród dziewcząt dorzuciła Agata Ickowska.

Kolejne biegi to zacięta walka dzieci starszych i kolejny wartościowy rezultat reprezentantów Zorzy – brąz zawisł na szyi Krzysztofa Zielińskiego. Doskonały przebieg miała również konfrontacja młodzików, podczas której trzech zawodników LKS zdobyło medale. Ostatni z  przystępujący do rywalizacji w mistrzostwach gdynian, Szymon Skalski, wystartował w biegu juniorów młodszych, który ukończył na trzeciej pozycji. 

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich biegów okazało się, że klubowym triumfatorem  zmagań został Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zorza. Osiem zdobytych medali pozwoliło z duża przewagą pokonać rywali.

Praca, jaką wykonali nasi podopieczni w tym sezonie przeszła moje najśmielsze oczekiwania – komentuje zdobycie „hat-tricka” prezes klubu Jarosław Ziółkowski. I dodaje: – Jestem dumny z tej grupy. Na każdym treningu dają z siebie wszystko, a przy tym uwielbiają wygrywać. Sukcesy nie mogą jednak uśpić naszej czujności – przed nami wciąż wiele pracy, które w przyszłości ma zaowocować sukcesami seniorskimi.  

Wyniki poszczególnych biegów:
Dzieci młodsze:
dziewczęta
1. Markowicz Weronika – MKS Stal Nowa Dęba
2. Zięba Karolina – MKS Stal Nowa Dęba
3. Ickowska Agata – Zorza Gdynia

chłopcy
1. Złoch Konrad – Zorza Gdynia
2. Kaszany Karol – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
3. Liszewski Szymon – Zorza Gdynia
4. Bukowski Jan – Zorza Gdynia

Dzieci starsze:
chłopcy
1. Seremak Marcel – UKS Olimp Kozienice
2. Basaj Bartosz – UKS Olimp Kozienice
3. Zieliński Krzysztof – Zorza Gdynia
4. Car Paweł – Zorza Gdynia

Młodzicy:
dziewczęta
1.Sot Aleksandra – UKS Olimp Kozienice
2. Halk Ida – Zorza Gdynia
3. Ścisłowska Julia – LLKS Osowa Sień
4. Kaszubowska Paulina – Zorza Gdynia
5. Borkowska Agnieszka – Zorza Gdynia
6. Skalska Karolina – Zorza Gdynia

chłopcy
1. Strzelczyk Jakub – UKS Olimp Kozienice
2. Bukowski Paweł – Zorza Gdynia
3. Jadczak Adrian – Zorza Gdynia

Juniorzy młodsi:
dziewczęta
1.Szymkiewicz Julia – Olimp Strawczyn
2. Lizis Sabina – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
3. Węgrzyn Monika – UKS Tiki Taka Kolbuszowa
4. Łucka Kinga – Zorza Gdynia
5. Zagożdżon Marta – Zorza Gdynia
6. Droszkowska Zuzanna – Zorza Gdynia

chłopcy
1.Kijowski Dominik – KB Krościenko Wyżne
2. Głużkowski Szymon – KKB Mosir Krosno
3. Skalski Szymon – Zorza Gdynia

4. Ickowski Tomasz – Zorza Gdynia

Klasyfikacja drużynowa
1. LKS Zorza Gdynia – 94 punkty
2. MKS Stal Nowa Dęba – 54 punkty
3. UKS Olimp Kozienice – 52 punkty/
Pełne wyniki


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.