Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zmienna aura oraz mocny wiatr nie przestraszył miłośników aktywnego wypoczynku, którzy zjawili w sobotę w Parku Rady Europy na festynie „Gdyńskie Poruszenie: Samorząd od serca”. Pięciogodzinny maraton zajęć sportowych wprawił uczestników w dobry nastrój oraz uzupełnił ich poziom endorfin na długi, długi czas. 

To był prawdziwy festiwal zdrowia i sportu. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z pełnego wachlarza możliwości: od zumby, po jogę, pilates czy specjalistyczne warsztaty dla rodziców. Tego dnia w Parku Rady Europy królował taniec, uśmiech i dobra zabawa. Nad wszystkim czuwali instruktorzy Gdyńskiego Poruszenia – bezpłatnego cyklu zajęć sportowych dla mieszkańców.

W 2017 roku zorganizowaliśmy ponad 700 zajęć, w których wzięło udział 28 tysięcy osób. Te liczby udowadniają, że gdynianie kochają sport i są świadomi korzyści płynących z aktywności fizycznej – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Festyn zorganizowaliśmy, aby spotkać się ze stałymi bywalcami naszych zajęć i podziękować im za nagrodę, którą otrzymaliśmy na początku czerwca w Warszawie. 

Mowa oczywiście o statuetce „Samorządu od serca”, która wręczana jest jednostkom terytorialnym, które w szczególny sposób zachęcają mieszkańców do regularnych badań oraz realizują rozmaite programy edukacyjno-zdrowotne. Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” postanowili nagrodzić miasto z morza i marzeń za m. in. niebanalne metody promocji profilaktyki zdrowotnej. 

Warto zaznaczyć, że każdy z uczestników festynu „Gdyńskie Poruszenie: Samorząd od serca” otrzymał, specjalnie przygotowaną na tę okazję, koszulkę, mógł skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w punkcie Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej czy zrelaksować przy darmowych napojach bezalkoholowych. 

Energia bijąca od ćwiczących jest ogromna. Wszyscy świetnie się bawią, a w dodatku dbają o swoje zdrowie, poprawiają sylwetkę i krążenie krwi – zauważa instruktorka zumby Monika Tran Van. – Uczestnicy dali z siebie wszystko, na ich twarzach widziałam uśmiechy, a to przecież jest najważniejsze – kończy instruktorka Gdyńskiego Poruszenia. 

Więcej informacji o tym projekcie oraz harmonogram zajęć można znaleźć tutaj


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.