„Gdyńskie Poruszenie: Samorząd od serca” to niezwykły festyn pełen zdrowia i sportu. Do Parku Rady Europy zapraszamy wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Na osoby w każdym wieku czekać będą liczne bezpłatne atrakcje oraz gadżet-niespodzianka. Początek pięciogodzinnej fiesty w sobotę o godzinie 10. Wstęp bezpłatny.

Festyn ma na celu zachęcenie wszystkich mieszkańców miasta oraz sąsiadów z całego Trójmiasta do dbania o swoje zdrowie, udzielenie informacji, gdzie i jak często powinno się wykonywać badania, a także namówienie do profilaktyki w postaci aktywności fizycznej na poziomie sportu kwalifikowanego w klubach sportowych, jak również form rekreacyjnych, które są dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia sportowego czy wieku.

Festyn trwać będzie od godziny 10 do 15. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Parku Rady Europy, będzie można skorzystać z licznych atrakcji. W programie m. in. zajęcia prowadzone przez instruktorów Gdyńskiego Poruszenia, badania profilaktyczne w punkcie Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej czy relaks przy darmowych napojach bezalkoholowych.

– Mamy nadzieję, że gdynianie chętnie skorzystają z bogatej oferty sportowej, którą przygotowaliśmy na tę okazję – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Chcemy wspólnie z mieszkańcami cieszyć się z prestiżowego wyróżnienia, za jakie bez wątpienia można uznać otrzymanie tytułu „Samorząd od serca”.

Przypomnijmy, że nagrodę wręczaną przez kampanię „Ciśnienie na życie” Gdynia otrzymała na początku czerwca. Kapituła wyróżniła jednostki terytorialne, które w szczególny sposób zachęcają mieszkańców do regularnych badań oraz realizują rozmaite programy edukacyjno-zdrowotne. Konkursowe jury postanowiło nagrodzić miasto z morza i marzeń za m. in. niebanalne metody promocji profilaktyki zdrowotnej.

Harmonogram festynu
10:00 Zumba dla dzieci – (prowadząca: Monika Tran Van)
11:00 Pilates Dla Seniora – (Monika Raszke)
12:00 Zumba – (Monika Tran Van)
13:00 Joga – (Elżbieta Kucharska)
14:00 Fitness Dla Seniora – (Magdalena Szelezińska)

10:30 Zajęcia Mama Tata i Ja
11:30 Zajęcia Dla kobiet w ciąży – potrzebne jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.