Pomaganie nierozłącznie związane jest ze wspólnym spędzeniem czasu z potrzebującymi lub wsparciem finansowym. Jeśli jednak ktoś jest aktywny, może połączyć te dwie rzeczy i pomóc.

 W ostatnią niedzielę 24 czerwca 2018 roku, Fundacja Trzeba Marzyć, przy wsparciu szkoły nurkowania Ośmiornica i portalu nurkowego Divers24.pl zorganizowała akcję charytatywnąIdeą imprezy jest zebranie środków na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji. Osoby nigdy nie nurkujące, wpłacając kwotę w postaci cegiełki na konto Fundacji, pod opieką wykwalifikowanego instruktora mogły odbyć „intro nurkowe”, czyli krótką wycieczkę podwodną w Zatoce Gdańskiej.

Tegoroczna akcja, była już czwartą edycją i ponownie pokazała, że mieszkańcy trójmiasta bardzo chętnie korzystają z aktywności fizycznej, dodatkowo wspierając szczytny cel, jakim jest pomaganie ciężko chorym dzieciom. Przez całą niedzielę, pod wodę zeszło ponad 30 osób, co oznacza, że we wszystkich edycjach, swoją przygodę z podwodnym światem Zatoki Gdańskiej rozpoczęło ponad 100 osób.

O bezpieczeństwo podczas wydarzenia  zadbali gdyńscy ratownicy WOPR oraz organizacja DAN Europe. Zgłodniali adepci nurkowania mogli posilić się przy dobrej kuchni serwowanej przez firmę cateringową SMAKer. Kolejne akcje łączące aktywność i działalność charytatywną już niedługo przed nami.  

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.