Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył czterem gdyńskim sportowcom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za ich sportowe osiągnięcia. Wyróżnieni zostali: bobsleiści Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik, pływaczka Anna Suszyńska oraz sztangista Wojciech Grabowski. Uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta odbyła się w poniedziałek (22 stycznia) w Urzędzie Miasta Gdyni.

Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik to bobsleiści WKS Flota Gdynia, którzy w najbliższych dniach będą chlubą całego sportowego Pomorza. Zawodnicy szlifują formę przed najważniejszym startem w karierze: będą reprezentować kraj podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Już niedługo polecą do Korei Południowej, gdzie wystartuje nie tylko polska „dwójka”, ale – co dziś zostało potwierdzone – również „czwórka”. Tym samym obaj bobsleiści Floty mogą być pewni startu.

To pierwsi od 30 lat reprezentanci trójmiejskiego klubu na zimowych igrzyskach; pierwsi w historii gdyńskiej Floty. Krzysztof Tylkowski może szczycić się tytułem Mistrza Polski oraz zwycięstwami w zawodach rangi Pucharu Europy. Łukasz Miedzik do tej pory cieszył się z tytułu Wicemistrza Polski i dwukrotnie startował w mistrzostwach świata.

Nagrody finansowe od prezydenta Wojciecha Szczurka z pewnością pomogą bobsleistom w ostatnich przygotowaniach przed wyjazdem do Pjongczangu. 

Ciekawym i bogatym dorobkiem może pochwalić się również Anna Suszyńska. Prezydent Gdyni nagrodził doświadczoną zawodniczkę, która uprawia pływanie zimowe, ekstremalne oraz długodystansowe. Na liście jej dokonań znajduje się między innymi brązowy medal w Pucharze Świata – Winter Swimming Cup.

W zeszłym roku Suszyńska wróciła z bagażem nagród z Tallina, gdzie zdobyła cztery medale w grupie wiekowej 60+, w tym na dystansie 200 metrów i 25 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów i 100 metrów stylem dowolnym. Z powodzeniem startowała także w zawodach Swim Run 2017, Aquathlon 2017 czy Sopot dookoła Mola. Anna Suszyńska regularnie uczestniczy w gdyńskich biegach ulicznych.

Czwarty z nagrodzonych, Wojciech Grabowski, notuje sukcesy w podnoszeniu ciężarów. To doświadczony zawodnik, który może pochwalić się tytułem Mistrza Świata Federacji WPA w wyciskaniu sztangi na leżąco kategorii wiekowej 65-69 lat.

Ustalił też cztery rekordy świata podczas zawodów w Siedlcach, zatrzymując się na 240 kilogramach. To emeryt, który pomimo upływu lat nie wyobraża sobie życia bez sportu i poświęca się regularnym treningom.

W ceremonii nagrodzenia sportowców, poza prezydentem Wojciechem Szczurkiem, wzięli również udział: przewodnicząca Rady Miasta Gdyni i pełnomocnik Prezydenta ds. sportu Joanna Zielińska oraz Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Nie zabrakło przyjaciół wyróżnionych.

Nagrody finansowe dla zawodników wyniosły od 1500 do 5841 złotych brutto.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.