Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Gdynianie już po raz czwarty udowodnili, że Dni Babci i Dziadka najlepiej świętować aktywnie. W poniedziałek (22 stycznia) na terenie obiektów Gdyńskiego Centrum Sportu odbył się IV Dzień Aktywnego Seniora. Kilkaset entuzjastów zdrowego stylu życia pod okiem fachowców zadbało o formę fizyczną oraz dobre samopoczucie.

Tym razem Dzień Aktywnego Seniora zorganizowano w Hali Lekkoatletycznej GCS oraz na Stadionie Miejskim. Dla uczestników przygotowano nie tylko aktywności sportowe, ale też spotkania poświęcone poznaniu ciała i umysłu oraz serię warsztatów o tematyce zdrowotnej. Można było również skorzystać z porad dietetyka czy rehabilitanta.

Na gdyńskich seniorów zawsze można liczyć! Po raz kolejny zachwycili frekwencją i pozytywnym nastawieniem do życia. Uśmiech nie znika z ich twarzy. Z tym większą przyjemnością przygotowujemy dla nich takie atrakcje mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które było organizatorem wydarzenia. W przeprowadzenie IV Dnia Aktywnego Seniora zaangażowali się również przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Uniwersytetu SWPS.

Dla seniorów, którzy już teraz nie mogą doczekać się kolejnej edycji aktywnego święta, mamy dobrą wiadomość: Gdyńskie Centrum Sportu oferuje regularne zajęcia dla wszystkich chętnych. Zachęcamy do udziału w Gdyńskim Poruszeniu, w którym uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram zajęć organizowanych z myślą o seniorach, można znaleźć TUTAJ.

Od 1 października 2016 roku do 30 września 2018 r. Gdynia bierze udział w projekcie finansowanym z programu Unii Europejskiej Erasmus+: MEMTRAIN: Memory Training for Older Adults (55+) Linking Physical Exercise and Brain Training to Promote Healthy Ageing. Celem projektu jest przedstawienie praktycznych zastosowań wyników badań naukowych, które wykazują, że ćwiczenia fizyczne i trening pamięci opóźniają degenerację mózgu u osób w wieku powyżej 55 lat. Dzień Aktywnego Seniora doskonale wpisuje się w założenia MEMTRAIN.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.