Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Trzy srebrne medale udało się wywalczyć zawodnikom Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” na Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, które już kolejny raz odbywały się na Arenie Toruń.

Dwa medale przypadły tyczkarzom. Martyna Poręba, która wynikiem 3.10m ustanowiła swój rekord życiowy stanęła na drugim stopniu podium. Drugi z medali także srebrny „wyskakał” Filip Skuras, który skoczył 3.60m.

W pchnięciu kulą z najlepszym wynikiem w sezonie –  13.84m w kategorii U20 startował Marcin Snopek, który podobnie jak tyczkarze musiał uznać wyższość jednego przeciwnika i zadowolić się medalem srebrnym.

W biegu na 60m przez płotki U18 najcenniejszy rezultat uzyskał Marcin Wittbrodt(01) 9.19s co jest nowym rekordem zawodnika, drugi z płotkarzy Wojciech Polak(02), także poprawił swoją życiówkę, która obecnie wynosi 9.29s. Zdobywca medalu w skoku o tyczce Filip Skuras ustanowił rekord życiowy na poziomie 9.37s.

Cenny rezultat na początku sezonu uzyskała Agnieszka Kaszuba(98), która w skoku o tyczce kobiet uzyskała wynik 4.01m!

Kolejny start w najbliższą sobotę w Toruniu i walka o jeszcze lepsze rezultaty.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.