Już za niecałe 3 miesiące żeglarze będą mieli okazję aktywnie rozpocząć sezon w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Regat już szósty raz odbywają się w każdym z trójmiejskich miast. Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana w Gdyni w piątek 25 maja. Dzień później zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia – Sopot, a niedzielne zakończenie odbędzie się w Gdańsku. Właśnie ruszyły zapisy!

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Ich organizatorem jest Pomorski  Związek Żeglarski, przy współpracy z Premium Yachting, a gospodarzami imprezy są Gdynia, Sopot oraz Gdańsk.

– Corocznie obserwujemy wzrost profesjonalizmu załóg i przygotowania do sezonu. Cieszy nas też, że armatorzy wyrabiają certyfikaty klasowe ORC. Żeglarski Puchar Trójmiasta to idealna okazja do sprawdzenia zespołu i jachtu przed letnimi wyzwaniami. W tym roku przez dwa dni przed pierwszym startem będzie pracowała komisja techniczna sprawdzająca wszelkie pomiary klasowe zapowiada Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – Sporo się nauczyliśmy w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw Europy ORC w Gdańsku i teraz nie pozostaje nam nic jak tylko naśladować najlepszych. To jedyny sposób na dogonienie europejskiej i światowej czołówki –  dodaje.

Jak co roku organizatorzy szukają sposobów na uatrakcyjnienie regat i zaskoczenie uczestników, których liczba rośnie z każda kolejna edycją. W tym roku może to być nawet pięciuset żeglarzy. – Nie tylko żeglarze szykują się do sezonu. Gospodarze i organizatorzy nie zostają w tyle, ugoszczenie prawie 80 jachtów i 500 zawodników jest sporym wyzwaniem logistycznym, dlatego w tym roku prace nad Pucharem trwały całą zimę, a już wkrótce odsłonimy wszystkie niespodzianki i nowości tegorocznej edycji – mówi Kasper Orkisz, koordynator regat.

– Oczywiście sprawdzone rozwiązania zostają, dlatego wraz z zapisami rozpoczęliśmy akcję #Brandyourteam, wraz z producentem odzieżowym DAD Sportwear, który ubiera załogi  od początku istnienia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W tym roku każda załoga może zamówić dedykowane koszulki z nazwą zespołu i imieniem zawodnika. Z takiej możliwości skorzystało w ubiegłym roku ponad 150 żeglarzy i liczymy, że będzie ich jeszcze więcej – dodaje Orkisz.

Już teraz zapisz się do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta!

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.