Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W Gdynia Arenie rozegrano 19. edycję międzynarodowego turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży do lat 12 „Arka Gdynia Cup” pod patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Tegoroczny turniej dedykowany był pamięci Jacka Dziubińskiego.

W dwudniowej rywalizacji najlepsi okazali się młodzi piłkarze Zagłębia Lubin, którzy w finałowym starciu pokonali Bałtyk Koszalin 2:0. Na najniższym stopniu podium zameldowali się zawodnicy Olimpijczyk Kwakowo. Najgorsze dla sportowców – czwarte miejsce przypadło ekipie Górnika Łęczna. 

Z czterech zespołów reprezentujących gospodarzy najwyżej uplasowała się Arka Gdynia U-12 A, która zajęła piąte miejsce.

Przy okazji turnieju, który był poświęcony pamięci byłego trenera i prezesa Arki Gdynia – Jacka Dziubińskiego, przeprowadzono aukcje na rzecz gdyńskiego hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań. Zebrano 3900 złotych!

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy „łapacz” – Michał Matys (Zagłębie Lubin)
Najwszechstronniejszy „grajek”, czyli MVP  – Mikołaj Tudruj (Bałtyk Koszalin)
Super „napadzior” – Aleksander Buchkov (FC Sdushor Svelty – Rosja)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.