Prezydent Wojciech Szczurek ogłosił nowy rozdział w rozwoju edukacji żeglarskiej w Gdyni. Co prawda program „Gdynia na fali” funkcjonuje od lat, ale przy okazji nadchodzącej edycji wiele się zmieni. O tym, jakie atrakcje czekają ich już wkrótce, podczas poniedziałkowej konferencji słuchali przedstawiciele gdyńskiego przedszkola nr 13.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.
Morski charakter naszego miasta jest niepodważalny, a ciekawość dzieci ogromna – warto połączyć jedno z drugim. Od nowej edycji programu stawiamy na praktykę. Będzie interesująco, ale i pouczająco – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Wierzę, że program „Gdynia na fali” pozwoli jego uczestnikom w pełni dostrzec korzyści dostępne na wyciągnięcie ręki, a także zaszczepi w nich miłość do żeglarstwa. Kto wie, może wśród uczestników dzisiejszej konferencji jest przyszły mistrz świata bądź medalista olimpijski w żeglarstwie? To byłaby niezwykła historia! – dodał prezydent, który w przeszłości uczęszczał do tego samego przedszkola, co wyjątkowi goście konferencji.

Po raz pierwszy w historii program został podzielony na dwa projekty: „Gdynia na fali – edukacja żeglarska” oraz „Gdynia na fali – bezpieczeństwo nad wodą”. W pierwszym z nich wezmą udział uczniowie klas I-III z dwunastu gdyńskich publicznych szkół podstawowych oraz, co jest tegoroczną nowością, przedszkolaki. Dla po

dopiecznych trzynastu takich placówek będzie to nie lada gratka, ponieważ zajęcia odbywać się będą na terenie Mariny Gdynia.

– „Gdynia na fali – bezpieczeństwo nad wodą” to zupełnie nowy projekt skierowany do uczniów wszystkich klas publicznych szkoły podstawowej. Nauczenie dzieci zachowania w obliczu ewentualnego zagrożenia to podstawa! – tłumaczył podczas konferencji Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – W ramach zajęć przewidziane są m.in.: nauka wiązania węzłów oraz zakładania pasów ratunkowych, czy prezentacja sprzętów używanych przez ratowników Gdyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sumie odbędzie się 17 spotkań – dodał.

Galeria projektu

 

W nadchodzącej edycji programu weźmie udział prawie dwa i pół tysiąca dzieci, a chętnych było jeszcze więcej. Wszystkie szczegóły dotyczące „Gdynia na fali” dostępne są na stronie internetowej gdyniasport.pl w zakładce „projekty”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.