Puchar Polski pływanie 25.11.2017Zawodnicy KS „Delfin” Gdynia wrócili z workiem medali z zawodów Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 25 i 26 listopada br. w Poznaniu.

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 777 zawodników, ze 117 klubów z Polski, Szwecji oraz Norwegii.

Szymon Leszega zakwalifikował się do reprezentacji Polski Juniorów na Zawody Krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędą się w Rumunii. Zawodnik trenera Przemysława Czoków okazał się najlepszym wśród 16-latków w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Czas, jaki uzyskał (50,02), pozwolił mu poprawić rekordy naszego województwa w kategorii juniorów 16, 17 i 18-letnich. Szymon zajął także trzecie miejsce w konkurencjach na 50 m i 200 m stylem dowolnym, znacznie poprawiając swoje życiowe rekordy.

Mateusz Arndt zajął trzecie miejsce w konkurencji 400 m stylem dowolnym, poprawiając rekord województwa pomorskiego seniorów (3:45,47). Pływak KS „Delfin” przegrał jedynie z olimpijczykami Filipem Zaborowskim i Wojciechem Wojdakiem.

Podczas poznańskich zawodów miejsca na podium wywalczyli także: Piotr Błasiński, który był drugi na 50 m stylem grzbietowym oraz trzeci na 100 m i 200 m stylem grzbietowym, Damian Partyka, który zajął drugie miejsce na 50 m oraz trzecie miejsce na 100 m oraz Michał Urbański, który był drugi na 400 m stylem dowolnym wśród juniorów.

Dodatkowo do pobitych przez pływaków KS „Delfin” rekordów w Poznaniu można doliczyć dwukrotne zwycięstwo Adama Zdybel, podczas Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości w Gdańsku. Młody zawodnik poprawił rekordy województwa pomorskiego młodzików 12-letnich na dystansach: 200 m stylem zmiennym (2:27,71) oraz 800 m stylem dowolnym (9:27,49), które wcześniej należały do jego starszego kolegi klubowego Mateusza Arndta.

Szkolenie pływaków KS „Delfin” jest współfinansowane przez miasto Gdynia.

Więcej informacji na temat zawodów Pucharu Polski w Poznaniu można znaleźć pod [LINKIEM].