parkrunZapraszamy miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia, które organizowane są nie tylko w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Z bogatej oferty ćwiczeń odbywających się w naszym mieście Gdyńskie Centrum Sportu poleca między innymi PARKRUN, czyli cykliczne, amatorskie biegi na dystansie 5 km z mierzonym czasem.

Biegi parkrun odbywają się w soboty o godz. 9:00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Zajęcia otwarte są dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych rezultatów. Dystans można pokonać biegnąc lub biegnąc i maszerując.

Udział w biegach jest darmowy, a jedynym warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie rejestracji na stronie www.parkrun.pl, wydrukowanie nadanego indywidualnego kodu paskowego i przyniesienie go ze sobą na bieg.

Idea parkrun narodziła się w Wielkiej Brytanii w 2004 roku. Od października 2011 roku biegi organizowane są również w Gdyni, która jako pierwsza stała się gospodarzem biegów parkrun w Polsce.

Więcej informacji na stronie projektu [TUTAJ].


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.