Gala PoZŻ  (6)Mimo że pomorskie akweny cierpliwie czekają na cieplejsze dni, to środowisko związane z wodą nie próżnuje. W pierwszy weekend grudnia w Przywidzu odbyło się całodniowe Święto Żeglarstwa. Wydarzenie zwieńczyła IX Pomorska Gala Żeglarska, podczas której wyróżniony został Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Nagrodę Specjalną Prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego przyznano dyrektorowi Gdyńskiego Centrum Sportu za wspieranie pomorskiego żeglarstwa.

- Nasze województwo ma fantastyczny atut w postaci dostępu do morza. W Gdyni staramy się wykorzystywać ten fakt jak najpełniej – mówi Marek Łucyk. – Działamy na wielu płaszczyznach i cieszę się, że to zaangażowanie zostało dostrzeżone. Żeglarska Stolica Polski zawsze będzie wspierać ludzi związanych z tą piękną dyscypliną – dodaje.

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska, podczas której nagrodzono również najlepszych żeglarzy województwa, odbyły się już po raz dziewiąty. Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje, a jego celem jest popularyzacja dyscypliny w lokalnych społecznościach. Przed rokiem żeglarzy gościły Kartuzy, a wcześniej m.in. Wejherowo i Tczew.

To nie pierwsza związana z żeglarstwem nagroda, którą Marek Łucyk odebrał w tym tygodniu. W czwartek 30 listopada dyrektor GCS gościł w Centrum Olimpijskim, gdzie odbyła się gala zorganizowana przez Polski Związek Żeglarski. W Warszawie wyróżniono: Gdynię „za zasługi dla żeglarstwa” oraz GCS „za organizację imprez”.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.