O tym, że Dzień Niepodległości świętujemy w Polsce 11 listopada, wie każdy. Ciekawostką może być natomiast fakt, że wielu mieszkańców Pomorza spędzi ten dzień w… stroju sportowym. Gdyński Bieg Niepodległości to już tradycja, którą co roku współtworzą tysiące biegaczy. Nie inaczej będzie w tym roku. To ostatni dzwonek, by zapisać się do wydarzenia zamykającego PKO Grand Prix Gdyni – największy cykl biegów uliczny w kraju.

Jest nas coraz więcej

W ubiegłorocznej edycji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wystartowało niemal 8000 zawodników. W tym roku do samego biegu głównego na dystansie 10 km zarejestrowało się już ponad 3000 osób.

Trasa ostatniego biegu w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2017 prowadzić będzie szlakiem doskonale znanym z poprzednich edycji. Jako pierwsi, o godzinie 9:00, wystartują nordic walkerzy. Po zakończeniu ich zmagań odbędą się biegi młodzieżowe i Bieg Malucha. O 15:00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 10 km.

Od 2015 roku, dzięki białym i czerwonym koszulkom, które znajdują się w pakiecie startowym uczestników imprezy, gdyńscy biegacze tworzą największą żywą flagę narodową w północnej Polsce. Podobnie będzie i w tym roku.

Z trasą zawodów można zapoznać się w dedykowanej zawodom zakładce w menu każdego wydarzenia na www.gpx.gdyniasport.pl.

Medale i nagrody

Gdyńską tradycją stało się, że każdy uczestnik Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim, po dotarciu na metę, otrzymuje medal, który świetnie uzupełnia się z tymi, wręczanymi przy okazji trzech poprzednich części cyklu. Czwarty medal z tegorocznej kolekcji przedstawiać będzie mapę Polski w jej współczesnych granicach.

Ponadto uczestnicy, którzy ukończą co najmniej trzy z czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni 2017 i wykonają zadanie konkursowe, wezmą udział w zabawie, w której do wygrania będzie samochód osobowy marki Opel ADAM. To nagroda ufundowana przez Opel Serwis Haller, który od tego roku wspiera gdyński cykl biegowy. Zdobyć może ją każdy pełnoletni uczestnik zawodów niezależnie od osiągniętego wyniku.


Nie przestawaj biec!

Hasło tegorocznego cyklu biegowego PKO Grand Prix Gdyni zachęca do bicia kolejnych rekordów. Organizatorzy przekonują, że warto wytrwale walczyć, podejmując rywalizację nie tylko z innymi biegaczami, ale także z samym sobą – nieustannie dążyć do kolejnych rekordów. Gdyńskie zawody dają możliwość zmierzenia się z 10-kilometrową trasą aż cztery razy w roku, co pozwala na sprawdzenie indywidualnych postępów. Listopadowy start jest ostatnią szansą, aby powalczyć o „życiówkę” w 2017 roku.

Zapisy

Nie czekaj, zapisz się już teraz na Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim! Tańsza rejestracja trwa do 23 października. Koniec zapisów nastąpi 30 października o godz. 23:59. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.gpx.gdyniasport.pl. Spotkajmy się na trasie!

Szczegółowy program wydarzeń w dniu 11 listopada:

9:00 Start Marszu Niepodległości – Nordic Walking w kategoriach Open

9:45 Start Młodzieżowych Marszy Niepodległości – Nordic Walking

10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking

11:00 Start Biegu Niepodległości w kategoriach STARSZAKÓW

11:45 Start Biegu Niepodległości w kategoriach MŁODZIKÓW

12:30 Start Biegu Niepodległości w kategoriach JUNIORÓW

13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych

13:30 Start Biegu Malucha

15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim

17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.