Policjanci uczą przedszkolaków zasad bezpieczeństwa na rowerze
Policjanci z drogówki spotkali się z przedszkolakami, by omówić zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać nie tylko teoretyczne aspekty bezpieczeństwa, ale i zobaczyć radiowóz policyjny z bliska.
  1. Spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.
  2. Policjanci omawiali znaczenie kasków i elementów odblaskowych.
  3. Przypomnienie zasad dotyczących przechodzenia przez przejścia dla pieszych.
  4. Dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu.

W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, funkcjonariusze z drogówki odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 54. Spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Policjanci podkreślili, jak ważne jest noszenie kasków ochronnych oraz elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność rowerzysty na drodze.

„Zakładając kask, chronimy głowę, natomiast kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe, opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych” – zaznaczyli policjanci podczas spotkania.

Funkcjonariusze przypomnieli również dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Teoretyczne wiadomości zostały wzbogacone praktycznymi wskazówkami, co pozwoliło przedszkolakom lepiej zrozumieć zasady ruchu drogowego.

Spotkanie było bardzo interaktywne – dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na zakończenie wizyty, przedszkolaki miały możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego, co wzbudziło w nich wiele emocji i radości.


Na podstawie: KMP w Gdyni