Najlepsze projekty na Konkursie Lotów Red Bull wybrane!
Już wkrótce w Gdyni odbędzie się jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń tego lata – Red Bull Konkurs Lotów. Jury wyłoniło 35 zespołów, które zmierzą się w zawodach, a dodatkowe pięć drużyn wybiorą sami internauci w głosowaniu na "dzikie karty". Przed uczestnikami trudne zadanie – wcielenie swoich pomysłów w życie i próba wzbicia się w powietrze.
  1. Jury wybrało 35 drużyn do konkursu.
  2. Internauci wybiorą 5 dodatkowych zespołów.
  3. Głosowanie na "dzikie karty" na Instagramie od 23 maja.
  4. Weekend pełen atrakcji: zawody, koncerty i pokazy lotnicze.

Setki pasjonatów awiacji i konstruktorów zgłosiło swoje projekty do Red Bull Konkursu Lotów, mając nadzieję na udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Pomysły były niezwykle różnorodne – od bolidów Formuły 1, przez traktory i samochody, aż po ikony popkultury takie jak Shrek czy Superman. Jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze z nich.

„Pracuję z ludźmi i wiem, że są kreatywni. Tutaj jednak przeszli samych siebie. Były naprawdę same fajne, ciekawe projekty i potrzebowaliśmy sporej burzy mózgów, żeby wybrać najlepsze i doprowadzić do jakiegoś konsensusu” – mówił Dariusz Wardziak, znany jako Darek Stolarz, członek jury.

W składzie jury znaleźli się eksperci z różnych dziedzin: pilot akrobacyjny Łukasz Czepiela, prezenterka telewizyjna i stylistka Malwina Wędzikowska, projektant mebli i konstruktor Dariusz Wardziak, popularyzator nauki Dawid Myśliwiec oraz prezenter telewizyjny Filip Mątowski, znany jako Testree. Po burzliwych obradach wybrali 35 drużyn, a dodatkowe 10 nominowali do "dzikich kart".

Od 23 maja na Instagramie @redbullpolska będzie można oddać głos na jedną z 10 drużyn walczących o "dzikie karty". Głosowanie potrwa do niedzieli, a wyniki zdecydują, które zespoły dołączą do grona uczestników konkursu.

Red Bull Konkurs Lotów to nie tylko zawody dla śmiałków w latających machinach. To również weekend pełen atrakcji dla całej rodziny. W sobotę wieczorem odbędą się koncerty popularnych polskich artystów, a w ciągu dwóch dni imprezy będziemy mogli podziwiać akrobacje i pokazy lotnicze w wykonaniu mistrzów awiacji z grupy "The Flying Bulls".

„Możemy wysyłać naszą reprezentację w świat. Jeżeli zrobią tak dobre realizacje, jak na projektach, to Oscary mody, konstrukcji i designu mamy w kieszeni. Będzie ogień, loty dalekie, bliskie, kolorowe… Jesteśmy nastawieni przede wszystkim na dobrą zabawę” – komentowała Malwina Wędzikowska z jury.

Red Bull Konkurs Lotów to wydarzenie, które na długo zapisze się w historii lotnictwa. Nie przegapcie okazji, aby zobaczyć te niezwykłe maszyny w akcji i spędzić niezapomniany weekend pełen emocji i zabawy!


Według informacji z: UM Gdynia