Emocje rozkwitają na scenie: Niezwykły spektakl w Teatrze Muzycznym
Zapraszamy na rodzinne spotkanie z emocjami w Teatrze Muzycznym! W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, odbędzie się prapremiera bajki muzycznej "Tylko grzecznie", która w wyjątkowy sposób porusza temat relacji dzieci z rodzicami oraz emocji, z którymi czasem trudno nam się zmierzyć. To wyjątkowa okazja, aby wraz z najmłodszymi odkryć, jak ważne jest bycie sobą.
  1. Prapremiera bajki muzycznej "Tylko grzecznie" już 13 kwietnia w Teatrze Muzycznym.
  2. Spektakl porusza temat emocji i relacji rodzinnych, zwracając uwagę na indywidualność każdego z nas.
  3. W głównej roli mała Miłka, której życie skrywa wiele problemów mimo pozornie idealnego obrazu.
  4. Elementy spektaklu, takie jak kostiumy i muzyka, dodatkowo wzbogacają teatr o magiczny wymiar.

Teatr Muzyczny przygotował dla swoich widzów coś wyjątkowego - minimusical "Tylko grzecznie", który jest zaproszeniem do świata dziecięcych emocji, często pomijanych w codziennych rozmowach. Agnieszka Płoszajska, reżyserka spektaklu, podkreśla, że przedstawienie skupia się na uczuciach takich jak frustracja czy złość, które bywają trudne do wyrażenia. "To emocje, które się w nas rodzą, których czasami trochę się wstydzimy" - mówi Płoszajska, dodając, że spektakl zabiera widzów w "świat totalnie magiczny".

Historia opowiada o małej Miłce, która w krainie emocji odkrywa, że bycie "zbyt miłym" może prowadzić do zniknięcia. To ważna lekcja dla wszystkich, że wartością jest bycie widzialnym i słyszalnym, z własnymi emocjami i odczuciami. "W naszej rodzinie Miła, która jest córką Miłej i wnuczką Miłej, ponieważ są same miłe kobiety w tej rodzinie, jest tak miła i dobra, że przestaje być widzialna" - tłumaczy Płoszajska, zwracając uwagę na metaforyczny wymiar przedstawienia.

Za oprawę wizualną spektaklu odpowiada Matylda Kotlińska, która stworzyła przepiękne i magiczne kostiumy definiujące postaci, a Jan Stokłosa zadbał o doskonałą muzykę, która, jak podkreśla Katarzyna Kurdej, aktorka Teatru Muzycznego, "traktuje dzieci naprawdę poważnie".

Sztuka "Tylko grzecznie" jest nie tylko okazją do spędzenia czasu z rodziną, ale również do refleksji nad własnymi emocjami i zachętą do rozmów na trudne tematy. Bilety i szczegółowe informacje o terminach pokazów dostępne są na stronie Teatru Muzycznego. Nie przegapcie tej wyjątkowej prapremiery!


Na podst. UM Gdynia