Jak samemu zamontować rolety?

Rolety, zamontowane w prawidłowy sposób są bardzo funkcjonalne, gwarantują skuteczną ochronę okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zapewniają prywatność oraz pełnią funkcję dekoracyjną. W niezwykle łatwy i szybki sposób, możemy je sami zamontować, bez zatrudniania fachowców co obciąża nas dodatkowymi kosztami. Jednak aby zamontować je poprawnie, musimy odpowiednio się do tego przygotować.

Powinniśmy mieć świadomość tego, że istnieje kilka rodzajów rolet, możemy je podzielić ze względu na materiał, wzór, konstrukcję czy stopień przepuszczalności światła.

Do najpopularniejszych typów rolet, należą:

  • rolety ekranowe - najczęściej wybierane, częściowe przepuszczanie światła.
  • rzymskie - bardzo ozdobne, posiadają charakterystyczne fałdy.
  • plisy okienne Warszawa - mogą być montowane na wszystkich kształtach okien.
  • rolety dzień-noc - posiadają materiał transparentny oraz zaciemniający. Możemy jednocześnie zaciemnić pomieszczenie jak i wpuścić do niego światło.

Jak zamontować roletę wolnowiszącą?

Zanim zaczniemy montaż musimy przygotować kilka niezbędnych narzędzi, jeśli chodzi o rolety bezinwazyjne będą to wkrętak płaski,nożyczki oraz poziomica. Na samym początku wsuwamy uchwyty nastawne w wieszaki, następnie należy uchylić okno i nałożyć na nie roletę. Kiedy roleta znajduje się już na oknie, musimy delikatnie docisnąć uchwyty montażowe. Zamykamy okno i sprawdzamy czy wszystko jest w porządku i czy roleta została zamontowana idealnie poziomo. Jeśli chcemy montować żyłki montażowe, to właśnie jest na to moment. Aby je zamontować, najpierw otwieramy okno i umieszczamy uchwyty w dolnej części ramy okna, a następnie przewlekamy żyłki pezez otwory i je naprężamy. Końcowym etapem jest zamontowanie hamulca bezpieczeństwa.

W jaki sposób zamontować roletę w kasecie?

Na samym początku, powinniśmy w bardzo dokładny sposób przystąpić do odtłuszczenia ramy okna na której będzie zamontowana roleta, możemy to zrobić z użyciem na przykład benzyny ekstrakcyjnej. Następnie, przystępujemy do rozpakowania rolety oraz sprawdzenia czy nie przesunęła się podczas transportu, jeśli jednak tak się stało, powinniśmy ją wyprostować tak, aby była w równy sposób nawinięta. Następnie mocujemy kasetę do ramy okna oraz montujemy boczne prowadnice, aby je zamontować wystarczy że odklejamy taśmę i przykleimy je do ramy w odpowiedni sposób.

Samodzielny montaż rolet, jest wbrew pozorom dość łatwym zadaniem. Wystarczy, że zrobimy to bardzo dokładnie oraz odpowiednio dobierzemy sposób montażu do typu rolety, co jest niezwykle istotne, aby spełniała ona swoje funkcje. Wtedy, z pewnością każdy da sobie z tym radę.