Jak się ubrać czasu aby nie chorować ?

Nareszcie spadł długo wyczekiwany przez każdego śnieg, temperatura bardzo spadła a Ty zastanawiasz się w co się ubrać? W Polsce, zima czasami potrafi być wyjątkowo mroźna, żeby można było korzystać i cieszyć się z pięknej zimy, należy wiedzieć jak się ubrać, żeby nie zmarznąć, bo przecież nikt z nas nie lubi jak jest mu zimno.

Jeśli chodzi o najważniejsze elementy garderoby które okażą się niezbędne zimą, są to: czapka, szalik, rękawiczki oraz ciepłe okrycie wierzchnie. Warto również, posiadać buty które nie tylko będą ciepłe ale również wodoodporne.

Płaszcz czy kurtka?

Płaszcz czy kurtka? To chyba dylemat każdej kobiety. W sklepach wciąż roi się od płaszczy, które posiadają znikome ilości wełny, lub kurtek puchowych - które w rzeczywistości nie mają ani jednego pióra.

Żeby płaszcz zapewnił nam ciepło, powinien być solidny, większość płaszczy z sieciówek niestety nas nie ogrzeje. Na duży mróz, tkanina powinna być gruba. Dobry, zimowy płaszcz powinien być wykonany z klasycznej wełny, bądź z domieszką kaszmiru czy też alpaki. Może znajdować się również w składzie niewielka domieszka poliamidu, najlepiej nie więcej niż 20%, może ona wydłużyć życie takiego płaszcza. Wszystkie inne domieszki, w znacznie większej ilości niestety są tylko form obniżenia kosztów produkcji.

Jednak nie ma bardziej ciepłej opcji niż kurtka puchowa. Oczywiście, jeśli rzeczywiście jest puchowa. Dobrze, jeśli jest to dobrej jakości puch, ale małe domieszki pierzu również będą w porządku. Zewnętrzna warstwa kurtki, powinna spełniać funkcję ochronną dla pierza, a przede wszystkim być lekka.

Nie powinniśmy zapominać, że podstawa to ciepłe stopy, ręce i głowa

Większości z nas, stopy i ręce marzną najszybciej. Żeby skutecznie uchronić nasze stopy przed zimnem, postawmy na bardzo ciepłe buty, obowiązkowa jest gruba podeszwa. Na co dzień, idealnie sprawdzą się skórzane kozaki czy botki, najważniejsze żebyśmy nie zapominali o ich pielęgnacji - natłuszczaniu, regularnemu czyszczeniu czy impregnowaniu. Ale gdy wybieramy się na jakiś bardzo długi spacer, najlepszym rozwiązaniem będą śniegowce.

Bez nakrycia głowy, nawet nie powinniśmy wychodzić z domu gdy na dworze mróz. Im grubsza tym lepiej. Dokładnie to samo dotyczy rękawiczek, cienkie, skórzane i ozdobne niestety nie są w stanie zapewnić wystarczającej ochrony przed zimnem naszym dłoniom. Jeśli potrafimy robić na drutach, świetnym rozwiązaniem jest zrobienie czapki oraz rękawiczek samodzielnie. Firma pasmanteryjna, jest miejscem w którym zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne przedmioty do wykonania takiego cieplutkiego zestawu.