Komu zlecić ozonowanie domu, biura, restauracji... w pomorskim?

Ozon pozwala na dezynfekcję pomieszczeń bez użycia chemii. Jest znacznie skuteczniejszy niż chlor. Pozwala pozbyć się wirusów, bakterii, pasożytów, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Komu na Pomorzu zlecić ozonowanie? Co warto wiedzieć przed zamówieniem takiej usługi?

Komu zlecić ozonowanie na Pomorzu?

Dzisiaj wiele firm, które mają w swojej ofercie usługi sprzątania, prania dywanów i tapicerek, czy osuszania budynków, proponuje swoim klientom także ozonowanie pomieszczeń. Są też przedsiębiorstwa, które się specjalizują wyłącznie w tego typu zadaniach. Niezależnie od tego, czy chce się zlecić ozonowanie domu, mieszkania, restauracji, biura lub innego lokalu usługowego – warto postawić na firmę, która ma w tym doświadczenie. Dlaczego? Ozon jest niebezpieczną substancją, trzeba wiedzieć jak przygotować roztwór do dezynfekcji. Co więcej, trzeba zabezpieczyć elektrykę i pozbyć się roślin oraz zwierząt, ludzie oczywiście zarówno na czas dezynfekcji, jak i po niej powinni trzymać się jak najdalej od pomieszczeń poddanych czyszczeniu.

Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest zlecić ozonowanie profesjonalistom. Na Pomorzu jest wiele takich firm. Ozonowanie pomieszczeń wykonuje gdańska firma Yes Czysto, której zakres usług obejmuje domy i mieszkania, szkoły i przedszkola, obiekty rekreacyjne i sportowe, magazyny i biura, restauracje i inne lokale usługowe, a także samochody i kampery. Widać więc, że niezależnie od tego, gdzie konieczne jest oczyszczenie powietrza, tam można skorzystać z ich pracy. Co więcej, zajmują się również sprzątaniem.

Ozonowanie na Pomorzu można zlecić również firmie Ozon Piorun. To przedsiębiorstwo, które skupia się przede wszystkim na oczyszczaniu powietrza z użyciem ozonu. Dzięki nim możliwa jest dezynfekcja z wirusów, bakterii, zarazków i zarodników grzybów, deodoryzacja niechcianych zapachów i deakaryzacja z alergenów.

W Trójmieście i w okolicach ozonowanie można zlecić również firmie Ozonosfera. Firma kieruje swoją ofertę do osób prywatnych i przedsiębiorców. Wykonuje ozonowanie mieszkań i domów, żłobków i przedszkoli, sklepów, hoteli i restauracji, hal i magazynów, a także pojazdów i wentylacji.

Na czym polega ozonowanie?

Zanim zleci się usługę ozonowania pomieszczeń, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat samego procesu. Ozonowanie ma na celu zwalczenie wszystkich cząsteczek, które mogą zagrażać zdrowiu człowieka. Możliwe jest to dlatego, że ozon wchodzi w reakcję chemiczną z alergenami, pierwotniakami, wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami, a także z grzybami i pleśnią.

Aby było możliwe przeprowadzenie ozonowania pomieszczenia, konieczne jest użycie generatora ozonu. Ozon w postaci gazowej wnika w każde miejsce i w każdy materiał, a więc oczyszcza również materace, wykładziny, zasłony, tapicerki. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie zapachu dymu papierosowego i odzwierzęcego. Cząsteczki ozonu podczas rozkładu wytwarzają dodatkowe cząsteczki tlenu, dzięki czemu wręcz „czuć”, że powietrze jest znacznie czystsze.

Dlaczego warto postawić na ozonowanie?

Sprzątanie – odkurzanie, mycie i odkażanie przy użyciu ogólnodostępnych środków chemicznych pozwala na wprowadzenie do pomieszczeń czystości, ale nigdy nie dorówna temu, co daje ozon. Co więcej, zbyt duża ilość preparatów do czyszczenia również jest szkodliwa. Zdecydowanie lepiej jest postawić na sposoby, które pozwalają pozbyć się nie tylko brudu widocznego gołym okiem, ale i tego, co niewidoczne, a więc alergenów, bakterii, grzybów, wirusów, pleśni i innych drobnoustrojów.