Sprzedaż auta w skupie w kilku krokach

Niezależnie od tego, do którego auto skupu udamy się, aby sprzedać nasz pojazd, zawsze otrzymamy cenę niższą niż ta, która jest oferowana na rynku. Dlaczego tak się dzieje? Powodem, dla którego tak się dzieje jest to, że auto skup musi odsprzedać nasz odkupiony pojazd z zyskiem i dlatego nie powinno dziwić, że tego typu firmy funkcjonują w ten sposób. Oczywiście jak wiadomo nie każdy skup działa tak samo i jeden może nam zaoferować więcej za nasz samochód, podczas gdy inny może zaoferować mniej - dlatego odpowiadając na pytanie "który skup zaoferuje nam najlepszą ofertę?" musimy najpierw dokonać oceny i sprawdzić, gdzie mamy szansę uzyskać najkorzystniejsze dla siebie warunki.".

Jak przebiega procedura sprzedaży samochodu w skupie aut?

Obecnie w większości skupów cała procedura sprzedaży samochodu odbywa się poprzez Internet, a z całą pewnością tam się rozpoczyna. Otóż obecnie każdy większy skup aut posiada swoje witryny firmowe, na których dostaniemy formularz do wypełnienia o pojeździe jaki chcemy sprzedać. Przykładem jest Skup aut Gdynia.

Wystarczy kilka kroków:

Wypełnianie formularza. Większość skupów samochodowych posiada stronę internetową, na której znajduje się specjalna aplikacja do rejestracji pojazdu. W formularzu tym należy podać informacje, na podstawie których firma może podjąć decyzję, czy jest zainteresowana jego zakupem, czy też nie. Zazwyczaj wymagane są następujące informacje: kontakt do właściciela, marka samochodu, model i rok produkcji oraz opis samego pojazdu. Wiele firm prosi również o przesłanie wraz z formularzem rejestracyjnym własnoręcznie wykonanych zdjęć.

Po otrzymaniu zgłoszenia, nasi pracownicy przygotowują wstępną wycenę na podstawie zdjęć i informacji przekazanych przez właściciela. W sprawdzonych firmach dokładna cena końcowa przedstawiana jest dopiero po osobistym kontakcie i szczegółowym obejrzeniu samochodu z zewnątrz.

Umowa kupna-sprzedaży. Po zaakceptowaniu przez kupującego ustalonej ceny, przystępuje on do podpisania umowy. Jest to najważniejszy dokument, który musi być zgodny z prawem.

Po podpisaniu umowy skup wypłaca daną kwotę i przekazuje ją właścicielowi pojazdu. Pieniądze, choć najczęściej właściciel lubi otrzymać je od razu “na placu”, może na życzenie otrzymać przelew na swoje konto bankowe.

Samochód zostaje odebrany i przewieziony do punktu skupu. Po otrzymaniu zapłaty, właściciel pojazdu przekazuje dokumenty i kluczyki pracownikowi punktu skupu. Firma zazwyczaj odbiera samochody za darmo - jedyne co trzeba zrobić, to zadbać o kwestie wyrejestrowania i wypowiedzenia umowy ubezpieczenia.