Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Perły modnym dodatkiem w sezonie wiosna-lato 2021

Projektanci biżuterii w najnowszym sezonie oferują kobietom szeroki wybór ponadczasowej biżuterii z perłami. Biżuteria z pereł znakomicie sprawdzi się jako ozdoba do eleganckich stylizacji. W tym sezonie (pod pewnymi warunkami) możemy ją nosić także na co dzień.

Perły dla każdej kobiety

Największą zaletą biżuterii z perłami jest jej ponadczasowość. Historia mody pokazuje, że perły są całkowicie odporne na upływ czasu. Dodatki z pereł są chętnie wybierane przez młode dziewczęta, a także ich babcie. Obecnie na rynku dostępne są efektowne naszyjniki z pereł, bransoletki, a także perłowe kolczyki. Projektanci bardzo chętnie łączą perły z metalowymi dodatkami (zazwyczaj srebrnymi lub złotymi). W tym sezonie szalenie modne będzie zestawianie klasycznych pereł z dodatkami w postaci motywów religijnych (ciekawym przykładem takiej biżuterii jest naszyjnik z perłami i stalową zawieszką w postaci krzyżyka). Należy podkreślić, że projektanci traktują motywy religijne jako ozdoby, dlatego mogą po nie sięgać również osoby, które nie chcą manifestować swoich przekonań religijnych. Innym przykładem biżuterii z motywami religijnymi może być efektowna bransoletka perłowa z łańcuszkiem i medalikiem wykonanymi z pozłacanej stali szlachetnej.

Biżuteria odpowiednia na każdą okazję

Biżuteria z perłami jest ceniona przez kobiety praktyczne, które lubią perfekcyjnie wyglądać w każdej sytuacji. Stylowy naszyjnik z białych pereł hodowlanych będzie znakomicie prezentował się jako dodatek do sukni wieczorowej, ale też zwykłych dżinsów i swetra. Taka biżuteria sprawi, że nawet prosty garnitur będzie prezentował się bardziej kobieco.

Perły nadają się do noszenia przez cały dzień. Możemy założyć je rano do pracy. Będą zdobiły naszą szyję również podczas wieczornego wyjścia do teatru.

Jak nosić biżuterię z pereł?

Perłowa biżuteria to idealny dodatek dla kobiety, niezależnie od preferowanego przez nią stylu. Dla kobiet ceniących sobie minimalizm znakomitym dodatkiem będzie bransoletka, naszyjnik, czy kolczyki z perłami. Decydując się na wybór takiej biżuterii musimy pamiętać, żeby nie przesadzić. Komplet w postaci perłowego naszyjnika, kolczyków i bransoletki może sprawdzić się na przyjęciu jako dodatek do wieczorowej sukni, jednak na co dzień nie będzie prezentował się najlepiej. Styliści zalecają, żeby poprzestać na jednym dodatku z perłami. Jeżeli założymy perłowe kolczyki, zrezygnujmy już z pereł na szyi.

Do powyższej zasady powinny stosować się także kobiety, którym z minimalizmem nie po drodze. W przypadku, gdy lubimy mieć na sobie większą ilość biżuterii, połączmy perły z dodatkami wykonanymi ze stali szlachetnej. Przykładowo załóżmy naszyjnik z pereł, a do niego łańcuszek (lub większą ich ilość) ze stali nierdzewnej.

Jeśli po raz pierwszy kupujemy biżuterię z pereł, warto jest zainwestować w modele klasyczne, które będą pasowały do większości naszych stylizacji. Gdy po czasie uznamy, że w perłach czujemy się znakomicie, możemy zainwestować w kolejne dodatki.

Biżuteria z pereł, która sprawdzi się jako prezentowa

Jeżeli myślimy o obdarowaniu kobiety biżuterią, perły wydają się najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim są one pod wieloma względami uniwersalne. Naszyjniki, kolczyki i bransoletki z pereł będą przepięknie prezentować się na każdej kobiecie, niezależnie od jej wieku i typu urody (perły znakomicie prezentują się na osobach o chłodnym i ciepłym typie urody). Co więcej w wielu kulturach perły uważane są za biżuterię wyjątkową, którą wybiera się dla osób dla nas ważnych, które darzymy szacunkiem.

Zanim zdecydujemy się na zakup biżuterii z pereł na prezent, koniecznie upewnijmy się, czy jej rozmiar jest właściwy. Dobrym rozwiązaniem są naszyjniki lub bransoletki z pereł, które posiadają łańcuszki umożliwiające regulację długości.

 

Znakomitym połączeniem są perły i stal nierdzewna. Po dodatki zawierające stal nierdzewną warto sięgać, gdy chcemy kogoś obdarować, gdyż w przeciwieństwie do innych metali stal szlachetna jest odpowiednia nawet dla alergików.