Wirtualne biuro - biuro pełne swobód

Polskie prawo nie nakłada na inwestora obowiązku posiadania lokalu biurowego przeznaczonego wykonywaniu działalności gospodarczej. Spółkę można jednakowo odpowiednio zapisać w domu oraz działać w bamboszach z zakresu fotela – nikomu nic do tego. Z racji wizerunkowych, jednak także praktycznych, wielu inwestorów wymaga natomiast bardziej fachowego adresu, chociaż niekoniecznie po to, by naprawdę prowadzić pod nim działalność. Tu z odsieczą nadchodzi niezwykle znane wyjście, którym jest wirtualne biuro. Co musimy wiedzieć na temat wirtualnego biura?

Co to jest wirtualne biuro?

Wbrew własnej nazwie, biuro wirtualne nie jest nienamacalnym bytem będącym za rzeczą programu informatycznego. To autentyczne wnętrza z biurkami, recepcją, meblami urzędowymi, kadrą oraz ekspresem do kawy. Wygląda realnie oraz służy osobom, jakie chcą, aby ich spółka dobrze działała na rynku. Zalety wirtualnego biura już w 1995 roku zauważyli Amerykanie, ponieważ oczywiście tam urodził się pomysł, aby podawać adres oraz obsługiwać spółki jednoosobowe, freelancerów czy biura stawiające własne pierwsze ruchy w biznesie.

Poszczególne wirtualne biura mają propozycję usługi coworkingu, co znaczy, iż dają inwestorom wspólną powierzchnię biurową oraz konferencyjną. Polskie przepisy pozwolą na wykonywanie działalności pod wirtualnym adresem oraz uznają takie postępowanie za legalne. Warunek: usługa musi być liczona zgodnie z aktualnymi przepisami (typ B2B, przedsiębiorca wystawia fakturę). Jeśli biuro daje jedynie sam adres bez wnętrza, to w wypadku kontroli podatkowej, inwestor może mieć trudność w umożliwieniu kontrolerom wykonania czynności sprawdzających.

Po pierwsze, pełna swoboda

Wielu posiadaczy spółek, szczególnie tychże niewielkich czy jednoosobowych, nie wymaga biura, bowiem nie przyjmuje konsumentów. Pracę może robić prawie wszędzie – jedni wybierają domowe biurko, pozostali sofę, natomiast także pozostali chcą działać pośród ludzi, np. w restauracji. Więc, powierzchnia biurowa nie jest im niezbędna. Jednak, wymagają odpowiedniego adresu, jaki wpłynie na postrzeganie ich spółki. Są także tacy inwestorzy, jacy na co dzień także nie wymagają określonej powierzchni biurowej, natomiast zdarzają się sytuacje, w jakich muszą spotkać się z kontrahentem.

Kiedy należałoby zdecydować się na wirtualne biuro

Na wykonywanie działalności w wirtualnym biurze mogą sobie pozwalać przede wszystkim osoby, jakie nie wymagają stacjonarnego miejsca pracy, natomiast tylko adresu do ewidencji spółki. Gdy więc działasz na komputerze, jeździsz taryfą, przeprowadzasz szkolenia, działasz w terenie, dużo podróżujesz, to biuro wirtualne w Warszawie może wykazać się prostym oraz najlepszym ekonomicznie wyjściem.

Mniej szans na konflikt jakikolwiek w biurze

Choćby szczególnie dobre urzędy mają własne kłopoty. Ciężko jest zebrać grupę ludzi o różnorodnych osobowościach oraz nie doświadczyć zawodowych sporów lub starć. Wirtualne biura pozwolą firmom wciąż być skutecznymi bez tworzenia miejsca, w jakim mogą się ścierać osobowości.